Zbigniew Bródka chorążym polskiej reprezentacji na Olimpiadzie zimowej - polski sportowiec niesie flagę wraz ze snowboardzistką Aleksandrą Król. To wyróżnienie spotyka naszego panczenistę już drugi raz. W 2018 roku miał zaszczyt pełnić funkcję chorążego podczas otwarcia zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Jak przyznał w jednym z wywiadów, cieszy się, że w tak symboliczny sposób będzie mógł zakończyć karierę. Olimpiada zimowa 2022 w Pekinie będzie bowiem jego ostatnią. Polak zamierza wykorzystać tę okazję i dać z siebie wszystko w walce o medale. Niezależnie od tego, jaki wynik osiągnie, Bródka już zapisał się w historii polskiego sportu - w swoim dorobku ma bowiem złoto Igrzysk w Soczi (2014). Warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. W dalszej części artykułu znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące Zbigniewa Bródki.
Z drużyną panczenistów zdobył zaś brąz.
Zbigniew Bródka: wiek, rodzina, PSP, złoty medal, Instagram - najważniejsze informacje o polskim sportowcu
Zbigniew Bródka urodził się 8 października 1984 w Głownie (na Olimpiadę zimową w Pekinie jechał więc jako 37-latek). To polski panczenista specjalizujący się na dystansie 1500 m. Jego największym sukcesem są dwa medale olimpijskie wywalczone podczas Olimpiady w Soczi w 2014 roku. W starcie indywidualnym nasz zawodnik wywalczył złoto.
Zbigniew Bródka jest też pierwszym Polakiem, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 1500 m).
Polecany artykuł:
Zbigniew Bródka jest absolwentem wychowania fizycznego i fizjoterapii na Politechnice Opolskiej oraz specjalizacji trenerskiej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jednak sport nie jest całym jego życiem. Bródka jest bowiem zawodowym strażakiem. Służbę pełni w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu. Do zawodu przygotowywał się w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
Olimpijczyk życie prywatne poświęca zaś rodzinie. Ma żonę Agnieszkę oraz córki, Gabrysię i Amelkę.
Zbigniew Bródka ma swój profil na Instagramie. Konto zbigniew.brodka_official śledzi ponad 1000 osób. Znaleźć tam można fotografie zawodów oraz zdjęcia przedstawiające życie prywatne polskiego panczenisty.