Serwis YouTube usunął filmiki prezydenta Brazylii. W oświadczeniu prasowym przekazano, że decyzję została podjęta niezależnie od stanowiska, jakie sprawuje Bolsonaro, oraz jego poglądów politycznych. Prezydent był wielokrotnie krytykowany za to, jak radzi sobie z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Brazylii, jednym z najbardziej poszkodowanych przez pandemię krajów na świecie. Od marca zeszłego roku koronawirusem zakaziło się w kraju 19,4 mln osób, a ok. 544 tys. zmarło. Decyzję serwisu ułatwił fakt, że Jair Bolsonaro wielokrotnie wypowiadał się sceptycznie o szczepieniach, sprzeciwiał się wprowadzaniu lockdownów, krytykował obowiązek noszenia maseczek, a nawet polecał niesprawdzone specyfiki w walce z koronawirusem, co YouTube ocenił jako niedozwolone. Według lokalnych mediów z profilu skrajnie prawicowego polityka usunięto kilkanaście filmików.
Spis treści
- YouTube usunął filmiki prezydenta. Rozprzestrzeniał fałszywe informacje
- YouTube usunął filmiki prezydenta. Facebook i Twitter również
CZYTAJ TAKŻE: Marcin Wiącek nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich
YouTube usunął filmiki prezydenta. Rozprzestrzeniał fałszywe informacje
- Nasze zasady nie zezwalają na treści, według których hydroksychlorochina lub iwermektyna są skuteczne w leczeniu lub zapobieganiu Covid-19 albo że istnieje lekarstwo na tę chorobę, a maseczki nie są skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa - uzasadnił YouTube w swoim oświadczeniu.
Według lokalnych mediów z profilu prezydenta Brazylii, skrajnie prawicowego polityka usunięto 15 filmików. Na jednym z nich były brazylijski minister zdrowia Eduardo Pazuello porównał koronawirusa do AIDS. - Po pandemii HIV wirus HIV nadal istnieje. Nadal są zarażeni, większość jest leczona, a życie toczy się dalej - mówił na nagraniu.
YouTube usunął filmiki prezydenta. Facebook i Twitter również
Biuro brazylijskiego prezydenta, jak podał Reuters, nie odniosło się jeszcze do tej sprawy. Jednak to nie pierwszy raz, gdy filmiki publikowane przez Jaira Bolsonaro są usuwane. W zeszłym roku zarówno Facebook, jak i Twitter usunęły filmiki publikowane przez polityka za naruszenie warunków użytkowania tych mediów społecznościowych po tym, jak rekomendował sposoby ochrony przed wirusem.
Polecany artykuł: