Spis Powszechny 2021 rusza 1.04. i potrwa do 30.06. Formą obowiązkową jest samospis internetowy - można to zrobić za pośrednictwem strony spis.gov.pl, ale są też metody uzupełniające, takie jak spis telefoniczny lub przy pomocy rachmistrza spisowego. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej, udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Jeśli odmówimy w nim udziału, grozi nam kara nawet do 5 tysięcy złotych.
Narodowy Spis Powszechny [PYTANIA]
W Spisie Powszechnym 2021 będziemy musieli opowiedzieć na następujące pytania:
- dane osobowe (nazwisko, imię, drugie imię, numer PESEL, płeć, data urodzenia),
- szczegóły dotyczące miejsca zamieszkania (adres, rodzaj (mieszkanie, dom jednorodzinny, przyczepa kempingowa, dom pomocy społecznej itd., wskazać czy jest to stały adres zamieszkania czy czasowy oraz wskazać jak długo mieszkamy w danym miejscu),
- informacje o współlokatorach - należy poinformować, czy pod tym samym adresem mieszkały też inne osoby oraz podać ich dane osobowe, wskazać jak długo mieszkały w danym miejscu oraz gdzie mieszkają teraz.
- relacje rodzinne - informacje o współmałżonkach/partnerach oraz rodzicach.
To tylko niektóre z bardzo szczegółowych pytań, które znajdują się w spisie powszechnym. Możemy zostać też zapytani m.in. o to, czy w naszym domu jest dostęp do wody oraz w jaki sposób ogrzewamy mieszkanie. Trzeba będzie także odpowiedzieć na pytania o nasz stan cywilny i wskazać czy jesteśmy w związku oraz jakiego jesteśmy wyznania. Będą też pytania o wykonywany przez nas zawód.
Pytania, które znajdą się w spisie powszechnym znajdziesz >>TUTAJ<<
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!