Straż pożarna

i

Autor: AndrzejRembowski, pixabay.com

Wiadomości

Potężny wiatr zrywa dachy i powala drzewa. Strażacy interweniowali ponad 1400 razy

2025-04-06 7:28

Do Polski powróciła zimowa aura. W sobotę, 5 kwietnia 2025 roku, jednostki Państwowej Straży Pożarnej odnotowały łącznie ponad 1400 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz opadów śniegu – poinformował PAP rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Karol Kierzkowski.

Potężne wichury przechodzą przez Polskę. Strażacy odnotowali ponad 1400 zgłoszeń

Jak przekazał rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Karol Kierzkowski, najwięcej interwencji miało miejsce w województwach: mazowieckim (346), kujawsko-pomorskim (276), warmińsko-mazurskim (181), pomorskim (170), łódzkim (155), małopolskim (75) oraz wielkopolskim (55).

– W wyniku silnego wiatru dwie osoby zostały poszkodowane – do zdarzenia doszło w Warszawie, gdzie drzewo spadło na przystanek autobusowy. Odnotowano również siedem przypadków uszkodzeń dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych – relacjonuje st. bryg. Karol Kierzkowski.

Radio ESKA Google News

Na Mazowszu w powiecie przasnyskim silny wiatr zerwał dach z piętrowej stodoły, w której składowano słomę, a w powiecie żuromińskim – dach z garażu.

W woj. kujawsko-pomorskim w powiecie lipnowskim zerwana została m.in. część dachu z konstrukcją z domu jednorodzinnego i pokrycie dachu na budynku ośrodka kultury. W powiecie włocławskim na trasie 62 powalone drzewo zablokowało całą jezdnię.

W Gdańsku dwa przewrócone buki uszkodziły dwa samochody, nikt nie został jednak poszkodowany.

Ławica: Nowa Strefa Kontroli Bezpieczeństwa [GALERIA]

Te miasta z Warmii i Mazur miały kiedyś zupełnie inne nazwy. Czy potrafisz je odgadnąć?
Pytanie 1 z 15
Neumark in Westpreußen to:
Bartoszyce. Wjechał w rowerzystę. Szokujące nagranie w sieci