Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał długoterminową eksperymentalną prognozę pogody na kilka miesięcy do przodu. Ta dotyczy miesiąców wakacyjnych, czyli od czerwca do września. Dzięki temu wiemy, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie w pogodzie. Jakie będzie lato? Jak się okazuje, prognozy są dobre! Czerwiec i lipiec będą ciepłymi miesiącami, ale w sierpniu wskaźniki na termometrach nieco opadną. Informacje zawarte w prognozie mogą posłużyć do planowania urlopu! Szczegóły poniżej!
Jaka pogoda na lato 2022? Prognoza na czerwiec
Według długoterminowej prognozy pogody, czerwiec nie przyniesie większych skoków temperatur i zwiększonej ilości opadów.
- Średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020 – informuje IMGW.
Jaka pogoda na lato 2022? Prognoza na lipiec
Pierwszy miesiąc wakacji będzie udany. Polacy, którzy zaplanowali sobie urlop w lipcu mogą liczyć na to, że będzie to upalny miesiąc. - Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy. Suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej – czytamy w prognozie.
Jaka pogoda na lato 2022? Prognoza na sierpień
Jak się okazuje północna część Polski będzie mogła w sierpniu odetchnąć od upałów. Będzie tam nieco chłodniej niż bywało w poprzednich latach. W tej części Polski spodziewane są także bardziej obfite opady.
A co zresztą kraju? - Na południu możliwa średnia miesięczna temperatura powietrza w normie. Suma opadów atmosferycznych w południowej części kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej – wskazuje IMGW. ‘
Jaka pogoda na lato 2022? Prognoza na wrzesień
Wrzesień zapowiada się pięknie. Będzie to znacznie cieplejszy miesiąc niż bywało dotychczas.
- Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2010. Suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej – czytamy w prognozie.