Umycie zębów nie wystarczy…?
Przyczyn powstawania nieświeżego oddechu jest kilka. Najbardziej oczywistym jest powodem powstania nieświeżego oddechu o poranku jest nieodpowiednia dieta. Cebula, czosnek, alkohol to praktycznie gwarancja tego, że o poranku nasz oddech może być ciężki do zniesienia dla osób postronnych. To samo dotyczy zapachu naszej skóry – umycie zębów nic nie zmieni bo cała nasza skóra może nieprzyjemnie pachnieć. Jeśli „zabalowaliśmy” noc wcześniej porządny poranny prysznic jest bardziej, niż konieczny jeśli nie chcemy odstraszać zapachem. Jeśli źródło naszego nieprzyjemnego oddechu pochodzi z brzucha to pomocne może być połknięcie po posiłku kapsułki z wyciągiem z pietruszki, który zneutralizuje nieco zapach zjedzonych pokarmów.
Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust?
A co jeśli nieświeży oddech pojawia się bez względu na to, co jemy? Powodem może być… spanie z otwartymi ustami. To właśnie osoby, które śpią z otwartymi ustami mają z tym większy problem. „Pustynne” warunki w jamie ustnej, prowadzą do morderczego oddechu tuż po przebudzeniu. U alergików sytuacja wygląda jeszcze gorzej bo, nawet jeśli nie przyjmują leków – śluz z reakcji alergicznych stanowi bufor dla bakterii w jamie ustnej. Żeby nie „zabijać” oddechem o poranku warto pamiętać o kilku rzeczach wieczorem. Nici dentystycznej używajmy PRZED szczotkowaniem zębów, by dokładniej usunąć resztki jedzenia i osad z zębów. Należy też dokładnie wyczyścić język, zwłaszcza w jego tylnej części gdzie najbardziej lubią gromadzić się bakterie. Pomocny będzie też płyn do płukania jamy ustnej. Warto pamiętać, że skuteczne płukanie jamy ustnej, które zabije bakterie powinno trwać zazwyczaj ok. 30 sekund, po 7 raczej nie zabijesz bakterii. Dobrym pomysłem jest też wypicie wody tuż przed pójściem spać.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!