Polacy jadą po zakupy do Białorusi? Tak twierdzi tamtejsza propaganda

i

Autor: https://twitter.com/nexta_tv / Łukaszenka Prachatai flickr.com Polacy jadą po zakupy do Białorusi? Tak twierdzi tamtejsza propaganda

Kuriozalny materiał białoruskiej propagandy! Polacy "w ogromnej kolejce" po zakupy u sąsiadów

2022-07-26 15:44

Państwo rządzone przez Alaksandra Łukaszenkę stale okłamuje swoich obywateli. Tamtejsi propagandziści prześcigają się zaś w pomysłach na zmyślone informacje. Szczególnie ciekawie wypada materiał wyemitowany ostatnio w państwowej telewizji. Mówi o Polakach czekających w gigantycznych kolejkach na wjazd do Białorusi, by... zrobić tam zakupy. Wideo znajdziecie w naszym artykule.

Rząd Białorusi od lat stara się wmawiać swoim obywatelom, że Polacy mogą im tylko zazdrościć. Kolejną taką próbą jest materiał wyemitowany niedawno w jednej z państwowych stacji telewizyjnych. Dotyczy on rzekomych "ogromnych kolejek" samochodów czekających na wjazd z Polski do Białorusi. Jak mówi spikerka, Polacy w "strachu przed głodem w zimie" jadą po zakupy w białoruskich sklepach. Propagandziści przekonują, że biedni i pozbawieni artykułów pierwszej potrzeby obywatele naszego kraju gotowi są godzinami stać w kolejce na przejściu granicznym. Materiał zobrazowano nagraniem długiego ogonka aut. Problem w tym, że jest to kolejka po stronie białoruskiej. Wideo zamieścił na Twitterze między innymi niezależny białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan:

Południowa Obwodnica Warszawy będzie dudniła całą dobę. Drogowcy znoszą zakaz wjazdu ciężarówek

Telewizja powiela kłamstwa Łukaszenki

Materiał przygotowany przez białoruską państwową telewizje nie jest niczym zaskakującym. To w gruncie rzeczy powtórzenie kłamstwa wypowiedzianego jakiś czas temu przez Alaksandra Łukaszenkę. Według dyktatora, Polacy masowo próbują przekroczyć granicę z Białorusią, by kupić tam kaszę gryczaną i sól. Warto dodać, że 1 lipca reżim Łukaszenki zniósł obowiązek wizowy dla Polaków (ruch bezwizowy ma potrwać do końca roku).

Czym jest dezinformacja i fake news?

Posłuchaj podcastu "DROGOWSKAZY".

Listen to "Dezinformacja i fake newsy" on Spreaker.