Debata prezydencka „Super Expressu”. Po raz pierwszy do studia przyszli wszyscy kandydaci
W poniedziałek, 28 kwietnia o godzinie 18:00, odbyła się wyjątkowa debata prezydencka zorganizowana przez „Super Express”. W studiu pojawili się wszyscy kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta: Adrian Zandberg, Artur Bartoszewicz, Grzegorz Braun, Joanna Senyszyn, Karol Nawrocki, Maciej Maciak, Magdalena Biejat, Marek Jakubiak, Rafał Trzaskowski, Sławomir Mentzen, Szymon Hołownia, Marek Woch i Krzysztof Stanowski.
Poniedziałkowa debata miała wyjątkowy przebieg. Zamiast tradycyjnych pytań od dziennikarzy, sami kandydaci mieli możliwość zadawania pytań swoim rywalom. W pierwszym etapie każdy z nich mógł zadać trzy pytania wybranym uczestnikom i skorzystać z prawa do riposty lub polemiki. Natomiast druga część spotkania została poświęcona krótkim wystąpieniom. Każdy uczestnik miał 90 sekund, by zaprezentować swoje stanowisko i podsumować kluczowe założenia programu wyborczego.
Kto wygrał debatę prezydencką „Super Expressu”?
Nie zabrakło ostrych słów, ciętych komentarzy i prób punktowania przeciwników. Zaraz po zakończeniu debaty „Super Expressu” zaczęły napływać pierwsze sygnały wskazujące, który z kandydatów został najlepiej oceniony przez wyborców.
Instytut Badań Pollster sprawdził na zlecenie „Super Expressu”, kto jest jej zwycięzcą. Najlepiej według respondentów wypadł Rafał Trzaskowski (31 proc. głosów), a poza nim w pierwszej trójce uplasowali się prezes IPN Karol Nawrocki (27 proc.) oraz kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen (12 proc.).
Wybory prezydenckie 2025
Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 18 maja. Głosowanie będzie możliwe w godzinach od 7:00 do 21:00. Ten sam harmonogram obowiązywać będzie również w przypadku ewentualnej drugiej tury, która planowana jest na 1 czerwca. W tym roku kampania wyborcza potrwa do 16 maja do godz. 24:00. Od tego momentu, aż do zakończenia głosowania trwa tak zwana cisza wyborcza. W tym czasie zakazane są wszelkie formy agitacji, rozpowszechnianie materiałów, organizowanie manifestacji czy publikacja sondaży, w tym tzw. exit poll.