Spis treści
- Jak poprawnie wywiesić flagę na 11 listopada w oknie lub na balkonie?
- Wywieszanie flagi - najczęstsze błędy
Narodowe Święto Niepodległości obchodzić będziemy już 11 listopada. Jest to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. To również dzień wolny od szkoły i pracy. Warto zatem świętować między innymi wywieszając w naszym oknie lub na balkonie flagę.
Jak poprawnie wywiesić flagę na 11 listopada w oknie lub na balkonie?
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej składa się z dwóch poziomych pasów równej szerokości, białego u góry i czerwonego u dołu, w proporcjach 5:8. Istnieją pewne zasady wywieszania flagi, które należy znać jeśli chcemy uchodzić za prawdziwego patriotę.
- flaga musi być czysta i wyprasowana,
- flaga wywieszona pod kątem lub poziomo biały kolor powinna mieć skierowany w lewą stronę,nie można umieszczać na fladze żadnych dodatkowych symboli,w przypadku silnego wiatru lub deszczu, trzeba zdjąć flagę możliwie najszybciej,flaga nie może służyć jako nakrycie stołu lub opakowanie jakiegoś przedmiotu,zużytą flagę należy niepublicznie spalić.
- flaga nie może dotykać ziemi lub wody,
- na pionowym maszcie flaga Polski musi być wywieszona białym kolorem do góry.
Wywieszanie flagi - najczęstsze błędy
Na terenie RP flaga państwowa ma zawsze pierwszeństwo przed innymi flagami. Jakie błędy najczęściej popełniamy przy wywieszaniu flagi?
- wywieszanie flagi z różnymi napisami i symbolami,
- wywieszanie flaki z orłem, która jest zarezerwowana dla statków morskich, kapitanów portów i placówek dyplomatycznych,
- wywieszanie flagi z orłem i wycięciem, która jest zarezerwowana dla okrętów wojennych.