Mateusz Bieniek

Autor: PAP/Leszek Szymański

Igrzyska Tokio 2021. Siatkówka: męczarnia w trzecim secie, ale jest zwycięstwo. Polacy pokonali Wenezuelę

2021-07-28 12:05

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Wenezuelę w trzecim meczu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Podopieczni Vitala Heynena zagrali bardzo dobre spotkanie i wygrali 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15). W następnym meczu siatkarze na olimpiadzie zmierzą się z Japonią.

Igrzyska olimpijskie w Tokio. Polacy pokonali Wenezuelę

Do tej pory polscy siatkarze na olimpiadzie w Tokio rozegrali dwa spotkania. W meczu otwarcie zmierzyli się z Iranem. Pomimo zaciętego boju, rywal okazał się silniejszy. Podopieczni Vitala Heynena przegrali 2:3. Kolejnym rywalem Polaków byli Włosi. W tym spotkaniu na IO w Tokio nasi reprezentanci łatwo wygrali 3:0.

Nowy oddział obserwacyjno zakaźny w Zawierciu

W środę, 28 lipca przyszedł czas na kolejnego rywala siatkarzy podczas olimpiady. Przed godz. 10.00 czasu polskiego Biało-Czerwoni rozpoczęli starcie z Wenezuelą. Pierwsze dwa sety przyszły naszym reprezentantom gładko. Najpierw wygrali 25:16, a następnie 25:13. Schody zaczęły się w secie trzecim. Początkowo walka była wyrównana. W pewnym momencie rywal zaczął uciekać Polakom. Doszło nawet do tego, że Wenezuelczycy mieli aż 7 punktów przewagi! Biało-Czerwoni próbowali jeszcze zmotywować się pod koniec, ale rywal nie popełniał błędów. Ostatecznie to Wenezuela cieszyła się z wygranego seta.

W kolejnej partii Polacy stopniowo budowali przewagę nad rywalami. Widać, chcieli pokazać, że poprzedni set był tylko niepotrzebnym potknięciem. Podopieczni Heynena pokazali ładną grę i zapisali te partię na swoje konto, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Starty Polaków w Tokio. O której grają siatkarze?

Jak wspominaliśmy mecz z Wenezuelą, był trzecim meczem polskich siatkarzy na olimpiadzie. Jak dalej wyglądają starty Polaków w Tokio? Kiedy grają siatkarze? Następny mecz Biało-Czerwonych to pojedynek z Japonią. O której grają siatkarze? Jeśli chcemy zobaczyć kolejny mecz Bartosza Kurka i spółki to przed telewizorami musimy zameldować się dość wcześnie. Spotkanie z Japonią zaplanowano na piątek, 30 lipca na godzinę 7:20.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?