CHRYZANTEMY
Kwiaty te wszystkim się kojarzą ze świętem zmarłych. Jak się jednak okazuje, jest to błędna interpretacja. W rzeczywistości chryzantemy symbolizują, w zależności od koloru, miłość, oddanie, pamięć o drugiej osobie.
GOŹDZIKI
Dostawały je kobiety w czasach PRL-u zawsze 8 marca. Obecnie jednak znowu królują w kwiaciarniach. Goździki sprawdzą się w bardziej oficjalnych sytuacjach, kiedy chcemy komuś podziękować lub wyrazić uznanie i podziw. Podobną symbolikę mają gerbery.
ŻONKILE
Pomimo swojego uroku, żonkile symbolizują negatywne uczucia – zazdrość i miłość bez wzajemności, a także pewność siebie i egoizm.
CZERWONE RÓŻE
Bez wątpienia, symbol miłości i pożądania. Wszystko przez czerwony kolor.
STOKROTKI
Urocze polne kwiatki, które w mitologii nordyckiej są świętymi kwiatami Frei, czyli bogini miłości, piękna i płodności. Dlatego stokrotka jest symbolem porodu, macierzyństwa i nowych początków. Stokrotki można wręczyć, jeśli chce się pogratulować młodej matce.
FREZJE
Frezje oznaczają szacunek, ale też zaproszenie do flirtu.
NIEZAPOMINAJKI
Możemy dać je osobie, którą uważamy za ważną w naszym życiu i chcemy, żeby zawsze o nas myślała.
LILIE
Oznaczają bardzo ważne zamiary wobec osoby adorowanej. Można je przekazać także komuś, komu życzy się szczęścia i powodzenia.
KONWALIE
Konwalia uznawana jest za kwiat szczęścia, zgody, pomyślności i młodości. A przez to, iż jej piękne białe „dzwoneczki", są tak delikatne i niepozorne – uznawana jest za symbol niewinności i skromności.
BIAŁE RÓŻE
Białe róże oznaczają uduchowioną miłość, pokorę, niewinność, czystość i sekret. Tradycyjnie z białych róż składa się ślubny bukiet, który symbolizuje szczęśliwą miłość. Białe róże wyrażają także szacunek, symbolizują honor i pokój.
TULIPANY
Wręczając te wiosenne kwiaty, wyrażamy jak najbardziej pozytywne uczucia. Tulipany symbolizują radość ze spotkania, możemy za ich pomocą powiedzieć "dobrze, że jesteś", "miło Cię widzieć", a jeśli są czerwone – "kocham Cię".
HIACYNTY
Oznaczają smutek i żal. Według chrześcijaństwa hiacynt symbolizuje mądrość i doświadczenie życiowe. W starożytności znaczenie miał dwojakie. Z jednej strony oznaczał żałobę, z drugiej radość i miłość, co pokazuje tradycja według której Panny Młode ozdabiały nim włosy.
ŻÓŁTE RÓŻE
Dzisiaj żółte róże stały się symbolami uczuć platonicznych. Oznaczają przyjaźń, gościnę, radość niesienia pomocy, która rozgrzewa serce przenosząc do niego złoty kolor i ciepło słońca