Powiększ zdjęcie
Żywność
Konsumenci powinni się przygotować na duży wzrost cen. Zarówno z powodu nowych podatków, jak i światowej drożyzny – informuje "Rzeczpospolita”. Sieci handlowe mogą na klientów przerzucić płacony od 1 stycznia podatek od obrotu. Czeka nas wzrost cen nabiału czy także produktów zbożowych, które są na dużą skalę eksportowane. Zdrożeją też jaja i alkohol. Stanieć może za to mięso, zwłaszcza drób i wieprzowina.
Źródło: Pixabay.com
Powiększ zdjęcie
Usługi remontowe i materiały budowlane
Podzielić się można wszystkim, co jest przydatne do remontu mieszkania.
Źródło: Pixabay.com
Powiększ zdjęcie
Energia cieplna i podgrzewana woda
Rząd lada chwila da zielone światło dla podwyżek taryf za energię cieplną i podgrzewaną wodę - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Wskazano, że "w praktyce oznacza to, że podwyżki mogą nas dotknąć jeszcze przed końcem roku". Jeden z cytowanych ekspertów ocenia, że można spodziewać się wzrostów cen od 5 do maksymalnie 10 procent. Rozmówcy gazety z rządu podkreślają jednak, że w przypadku spółek ciepłowniczych, które przy produkcji ciepła opierają się głównie na węglu, podwyżki mogą być jeszcze wyższe.
Źródło: Pixabay.com
Powiększ zdjęcie
Gaz
Źródło: Pixabay.com
Powiększ zdjęcie
Mieszkania
Jest coraz mniej gruntów pod budowę nowych budynków mieszkalnych, dlatego deweloperzy dyktują wysokie ceny za metr kwadratowy lokali - informuje “Rzeczpospolita”. “Brak gruntów to problem numer jeden branży. W latach 2015–2019 cena ziemi pod mieszkaniówkę wzrosła o 70 proc., podczas gdy ceny lokali o 18 proc. Szalone ceny działek, które dzisiaj muszą płacić deweloperzy, znajdują swoje odbicie w cenie mieszkania po około trzech latach” – mówi, cytowany przez gazetę Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Źródło: Pixabay.com
Powiększ zdjęcie
Samochody używane
Średnia cena samochodu na polskim rynku wtórnym wzrosła w 2020 r. o 15 proc., w tym roku będzie podobnie - zapowiada “Rzeczpospolita”. Powód to m.in. obawa przed zakażeniem w publicznej komunikacji publicznej. W pierwszym kwartale 2021 roku średnia cena używanego samochodu na polskim rynku wtórnym wzrosła rok do roku z 18,5 tys. zł do 20 tys. zł.
Źródło: Pixabay.com
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...