Uchodźcy z pogranicza polsko-białoruskiego w Krakowie? Miasto ma plan zakwaterowania przynajmniej kilku rodzin

i

Autor: Daria Gosek-Popiołek Osoby, które przedostają się przez granicę i strefę nadzwyczajną wypełniają wnioski o przydzielenie statusu uchodźców w lesie zanim polska Straż Graniczna ich znajdzie i odesle do Białorusi.

Będą zobowiązani PRZYJĄĆ UCHODŹCÓW. Rząd zaczął wyznaczać gminy

2021-12-13 9:00

Rząd Holandii rozpoczął wyznaczanie gmin, które będą zobowiązane do przyjmowania uchodźców. Jedną z nich jest Gorinchem na południu kraju, które ma zorganizować schronisko w budynku dawnego urzędu skarbowego.

W piątek sekretarz stanu ds. bezpieczeństwa Ankie Broekers-Knol poinformowała, że do końca roku potrzeba dodatkowych 2 tys. miejsc dla azylantów.

W liście do parlamentarzystów wskazywała, że rząd chce przymusić gminy do przyjmowania uchodźców. Obecne schroniska dla ubiegających się o pobyt w Niderlandach są przepełnione.

Często są oni umieszczani w halach sportowych, a nawet na statkach wycieczkowych. Zdarzało się, że azylanci musieli nocować na krzesłach i leżakach; dochodziło do zamieszek.

Wcześniejsze apele nie przyniosły rezultatu i teraz rząd wyznacza samorządy, które są zobowiązane zorganizować miejsca przyjęć dla migrantów.

Z informacji dziennika „Het Parool” wynika, że na razie wyznaczono cztery miasta. Jednym z nich jest Gorinchem, którego burmistrz jest „zdziwiona” decyzją rządu.

Stowarzyszenie Gmin Holenderskich (VNG) stwierdziło w wydanym oświadczeniu, że „nie było w stanie przeszkodzić rządowi w podjęciu tej decyzji”.

Na początku miesiąca Centralna Agencja ds. Przyjmowania Osób Ubiegających się o Azyl (COA) poinformowała, że w przyszłym roku potrzeba dodatkowych 13 tys. miejsc dla uchodźców.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak wygląda EXPO 2020 w Dubaju?