Włochy. Polka była przetrzymywana przez partnera w piwnicy

i

Autor: Pixabay Włochy. Polka była przetrzymywana przez partnera w piwnicy

Na sygnale

38-letnia Polka była więziona przez partnera w piwnicy w Rzymie. Uratował ją jeden gest

2025-02-17 8:30

38-letnia Polka w Rzymie była przetrzymywana przez swojego włoskiego partnera w piwnicy. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem maltretowania, a kobieta uratowała się, ponieważ wykonała międzynarodowy znak prośby o pomoc – podała komenda policji w stolicy Włoch.

Włochy. Polka była przetrzymywana przez partnera w piwnicy. Uratował ją jeden gest

Jak wyjaśniono w komunikacie, interwencja policji w południowej dzielnicy Wiecznego Miasta rozpoczęła się, kiedy sąsiadka pary zobaczyła niepokojącą scenę na ulicy – 45-letni mężczyzna na spacerze zaczął atakować swoją partnerkę; najpierw słownie, a potem fizycznie. Gdy sąsiadka próbowała interweniować w obronie kobiety, mężczyzna zaczął jej grozić. Ona jednak wezwała policję do jego domu, gdzie mieszkał z matką.

W obecności patrolu mężczyzna próbował zminimalizować incydent, szukając jednocześnie poparcia swojej partnerki i zarazem ofiary. Wtedy Polka wykonała gest podnosząc cztery palce, który znany jest jako międzynarodowy sygnał prośby o pomoc. Kobieta zaprowadziła funkcjonariuszy do piwnicy, w której pokazała warunki, w jakich spędzała całe dnie: był tam materac, worki z ubraniami i wiadro.

Kraków Radio ESKA Google News
Autor:

Mężczyzna został aresztowany, a Polka trafiła do ośrodka dla ofiar przemocy. Prowadzone jest postępowanie, by wyjaśnić wszystkie okoliczności, w tym także, jak podały włoskie media, ewentualnego udziału matki w całej tej sprawie.

Jest wyrok w sprawie Grupy Wagnera. Dwóch Rosjan zostało skazanych za szpiegostwo i prowadzenie naboru [GALERIA]

Historia Wisły Kraków. Pamiętasz te legendarne mecze?
Pytanie 1 z 20
1. W tym meczu Wisła pokonała na wyjeździe gospodarzy 4:1. Bramki zdobywali Kalu Uche, Maciej Żurawski i Kamil Kosowski. Kto był wówczas przeciwnikiem „Białej Gwiazdy”?
Na krakowskiej Olszy w bloku, który zamieszkują głównie emeryci znaleziono ciało 23–latki