Screen z nagrania Collegium Humanum

i

Autor: internet / Screen z nagrania Collegium Humanum

AI

Mika otrzymała tytuł profesor honoris causa na polskiej uczelni. Jak zareagowała na wyróżnnienie?

2023-11-13 22:47

Polska uczelnia wyróżniła robota tytułem profesor honoris causa. Ten prestiżowy tytuł otrzymała Mika, jest to humanoidalny robot napędzany sztuczną inteligencją, który pracuje na stanowisku dyrektora generalnego dla firmy Dictador w Mikołowie. Sprawdźcie, jak zareagowała Mika na otrzymane wyróżnienie.

Polska uczelnia wyróżniła robota tytułem profesor honoris causa

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Polska firma Dictador postanowiła obsadzić na stanowisku CEO humanoidalnego robota wspomaganego sztuczną inteligencją. Mika, bo takie imię nosi robotyczna dyrektorka, wygląda jak kobieta, a do jej zadań należy m.in. wyszukiwanie potencjalnych klientów i wybór artystów do projektowania opakowań. Ta niezwykła dyrektorka otrzymała właśnie tytuł doktora honoris causa. Jest to akademicki tytuł honorowy nadawany przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury, i nie wymaga posiadania formalnego wykształcenia, Jak przeczytać możemy na stronie uczelni Collegium Humanum, które przyznało to wyróżnienie robotycznej CEO, akademicki tytuł honorowy Mika otrzymała “za transformację globalnej marki inwestycyjnych rumów Dictador do świata aktywów cyfrowych”. Te wyjątkowe wyróżnienie Mika odebrała osobiście. W swojej wypowiedzi wspomniała, że:

Moja obecność na tej scenie jest czysto symboliczna, w rzeczywistości nadanie mi tytułu profesora honoris causa to ukłon wobec wielkości ludzkiego umysłu, w którym wrodziła się idea sztucznej inteligencji – powiedziała Mika.

Lektor uczelni. prof. dr hab. Paweł Czarnecki wspomniał, że prof. Mika może z łatwością prowadzić zajęcia na jego uczelni, dzieląc się swoim doświadczeniem zawodowym ze studentami.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Średnio zdobywa się w nim zaledwie 5/10! Przebijesz to?

Pytanie 1 z 10
Najludniejszym krajem w Europie jest Rosja. Które zajmuje drugie miejsce?
Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?