RedNote

i

Autor: Ichiro Ohara/Associated Press/East News RedNote - najważniejsze informacje o aplikacji.

Social media

RedNote - tą aplikacją Amerykanie zastąpili TikToka. Na czym polega? Czy można jej używać w Polsce?

2025-01-20 18:11

Zablokowanie TikToka było tragicznym wydarzeniem dla wielu osób w Stanach Zjednoczonych. Choć potrwało krótko, wiele osób nie mogło sobie wyobrazić życia bez aplikacji nawet przez chwilę. Z tego powodu zainteresowali się podobnym odpowiednikiem. Czym jest RedNote? Czym różni się od TikToka? Oto najważniejsze informacje.

Co to jest RedNote?

RedNote to aplikacja, która przez krótki czas cieszyła się dużą popularnością w USA. Kiedy ogłoszono, że TikTok przestanie działać na terenie Stanów Zjednoczonych, Amerykanie szybko zaczęli szukać czegoś, co będzie podobne, a jednocześnie legalne. W ten sposób znaleźli właśnie RedNote. Podobnie jak TikTok, jest to wynalazek chiński. Prawdziwa nazwa aplikacji to Xiaohongshu, ale RedNote przyjęło się wśród międzynarodowych użytkowników. Działa bardzo podobnie jak TikTok i używa się w zasadzie w takim samym celu. To krótkie filmiki, głównie humorystyczne. Jest jednak jeden problem: nie istnieją inne wersje językowe niż chińska. Oznacza to, że aby swobodnie się poruszać po aplikacji, trzeba znać ten skomplikowany język.

ZOBACZ TAKŻE: TikTok w Polsce będzie zakazany? "Zabrońcie TikToka również u nas"

Short o TikToku

RedNote - czy można używać w Polsce?

Czy aplikacja RedNote jest dostępna do użytkowania na terenie Polski? Kiedy Amerykanie zaczęli modę na przeniesienie się z TikToka właśnie do tej aplikacji, wiele osób także spoza USA było zaciekawionych tą opcją. Mamy dla nich dobre informacje, ponieważ Xiaohongshu bez problemu można pobrać na smarfona. Aplikacja jest dostępna zarówno w App Store na iOS oraz Google Play na Androidzie.

Dlaczego TikTok zablokowano w USA?

TikTok w USA wzbudził obawy o bezpieczeństwo narodowe i prywatność danych, ponieważ należy do chińskiej firmy ByteDance, co rodziło podejrzenia o możliwość przekazywania danych użytkowników rządowi Chin. Administracja USA rozważała zakazanie TikToka lub wymuszenie sprzedaży jego operacji amerykańskich innym firmom, obawiając się szpiegowania i wpływu Chin. Blokada potrwała jednak zaledwie 14 godzin.