Technologia

Genesis Neon 764 Recenzja — Słuchawki za 199 zł miażdżące budżetową konkurencję

2024-07-02 8:30

Genesis ponownie wypuściło sprzęt, który ma budzić grozę w segmencie budżetowych słuchawek gamingowych. Tym razem na tapet weźmiemy model Neon 764, wyróżniający się mocą RGB oraz zaawansowanym equalizerem.

Spis treści

  1. Genesis Neon 764 — design i jakość wykonania
  2. Genesis Neon 764 — w praktyce
  3. Genesis Neon 764 — jakość dźwięku
  4. Genesis Neon 764 — mikrofon
  5. Genesis Neon 764 — oprogramowanie
  6. Czy warto kupić Genesis Neon 764?

Genesis Neon 764 — design i jakość wykonania

Jak to zwykle w serii Neon bywa, ta wyróżnia się mocą RGB i to od niej zaczniemy dzisiejszą recenzję. Iluminacja na muszlach prezentuje się świetnie i jeśli ktoś kocha świecące elementy, z pewnością na Neon 764 nie będzie narzekał. Podświetleniem sterujemy za pomocą dosyć masywnego pilota, co raczej nie jest plusem lub oprogramowaniem Genesis, świetnie sprawdzającym się również do dostrajania brzmienia sprzętu, ale o tym później.

Genesis Neon 764

i

Autor: Marcel Żuk

Genesis Neon 764 wykonane jest z tworzywo sztucznego, co oczywiście odbiega od standardów słuchawek premium, jednak minus został zastąpiony plusem w postaci metalowych uchwytów muszli. Z racji tego, że mamy lato, przyczepić można byłoby się również do nauszników, które wykonane są ze sztucznej skóry — nie unikniecie w nich potu. Martwić nie będziecie się o pęknięcia, ponieważ Genesis zadbał o metalowy pałąk obity pianką na zewnątrz.

Przechodząc do pilota, ten wygląda, jakby otwierał bramę garażową i niestety, nie można go odpiąć od słuchawek, co byłoby przydatne ze względu na jego wielkość. Nim zmienimy efekty podświetlenia, equalizer (3 wbudowane tryby — neutralny, bas oraz treble), wyciszymy mikrofon czy zmienimy głośność.

Genesis Neon 764

i

Autor: Marcel Żuk

Genesis Neon 764 — w praktyce

Neon 764 pomimo dosyć masywnego wyglądu (i pilota) jest bardzo lekki. Istnieje jednak dosyć spory problem, ponieważ pomimo możliwości konfiguracji pałąka, ciężko, aby sprzęt dociskał się do uszu. To niestety, ale przekłada się na kiepskie wygłuszenie.

Genesis Neon 764

i

Autor: Marcel Żuk

Genesis Neon 764 — jakość dźwięku

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość dźwięku szczególnie w grach nastawionych na rywalizację — League of Legends i CS2. Wbudowany tryb wirtualny 7.1 robi robotę, zbliżających się przeciwników słychać dokładnie, a jakość nie zawodzi nawet w grach fabularnych.

Gorzej Neon 764 radzi sobie z muzyką, czy filmami. W tego typu budżetowym sprzęcie często można odczuć wrażenie pustego dźwięku i tutaj nie jest inaczej. Basu jest sporo, brzmienie jest zdecydowanie cieplejsze w porównaniu z innymi sprzętami marki, ale efekt końcowy nie powala.

Genesis Neon 764

i

Autor: Marcel Żuk

Genesis Neon 764 — mikrofon

Niezbyt wiele oczekiwałem od mikrofonu w budżetowych słuchawkach, ale Neon 764 zalicza upgrade również i w tym elemencie. Dźwięk jest czysty, bez przesterów, tylko czasem z delikatnym szumem. Może nie zostaniecie w nim YouTuberami, ale do komunikacji w graczy, czy na Discordzie sprawdzi się idealnie.

Genesis Neon 764

i

Autor: Marcel Żuk

Genesis Neon 764 — oprogramowanie

Oprogramowania do sprzętów PC jest niemalże w dzisiejszych czasach obowiązkiem. Za sprawą aplikacji Genesis nie tylko pobawisz się oświetleniem swoich słuchawek, ale też i sprawdzisz wirtualny tryb 7.1, dostroisz equalizer czy odpowiednio ustawisz mikrofon. Prostota użyta podczas jego tworzenia sprawia, że jest on przejrzysty oraz intuicyjny.

Oprogramowanie Genesis

i

Autor: Genesis

Czy warto kupić Genesis Neon 764?

Genesis wyceniło Neon 764 na zaledwie 199 zł — poważnie. Ciężko w tym segmencie cenowym znaleźć sprzęt uniwersalny, a bez pójścia na kompromis się nie obejdzie. Mimo wszystko sprzęt przekłada plusy nad minusy, oferując solidne słuchawki skrojone dla graczy, którzy nie szukają akcesoriów premium.

Genesis Neon 764

i

Autor: Marcel Żuk
5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

Samsung Galaxy QUIZ: Jak dobrze znasz flagowe modele telefonów?

Pytanie 1 z 10
W którym roku Samsung wprowadził na rynek oryginalny smartfon Galaxy S?