Zimowa pielęgnacja włosów

i

Autor: Pexels Ziołowa moc regeneracji i nawilżenia

Kosmetyki

Zimowa pielęgnacja włosów. Ziołowa moc regeneracji i nawilżenia

2025-01-14 15:55

Zima to czas, kiedy nasze włosy potrzebują wyjątkowej troski. Niskie temperatury, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, wiatr oraz noszenie czapek mogą powodować przesuszenie, łamliwość i utratę blasku pasm. Włosy stają się odwodnione i kruche, a ich końcówki łatwiej się łamią. Jak zatem zadbać o ich kondycję w trudnych warunkach? Z pomocą przychodzi marka Pharma Care, która łączy znaną od pokoleń siłę ziół z wyjątkowymi składnikami aktywnymi.

Regularna pielęgnacja z wykorzystaniem naturalnych składników takich jak skrzyp polny, pomoże wzmocnić włosy, przywracając im elastyczność, blask i zdrowy wygląd. Ten naturalny składnik znaleźć można m.in. w kosmetykach do włosów marki Pharma Care, która łączy moc ziół z substancjami aktywnymi. Szampon oraz odżywka, zawierające połączenie właściwości skrzypu polnego z nawilżającymi składnikami aktywnymi, takimi jak mocznik, pozwalają na pełną regenerację – zarówno skóry głowy, jak i samej łodygi włosa. Dzięki temu Twoje pasma będą intensywnie nawilżone, wzmocnione i zabezpieczone przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

REAKCJA LUNY NA POLSKIE PRESELEKCJE EUROWIZJI | ESKA REAKCJE

Zimowa pielęgnacja włosów?

Oto kilka sprawdzonych sposobów, które sprawdzą się szczególnie podczas zimowej pielęgnacji włosów:

  • Unikaj mycia włosów w gorącej wodzie – gorąca woda otwiera łuski włosów, co sprawia, że pasma stają się bardziej podatne na uszkodzenia. Zamiast tego stosuj letnią wodę, z chłodniejszym strumieniem na koniec mycia, co pomoże domknąć łuski, nadając włosom gładkość i blask.
  • Prawidłowe suszenie włosów to klucz do zdrowej skóry głowy – unikaj trzymania włosów pod turbanem dłużej niż 5 minut – nadmierna wilgoć i ciepło mogą powodować dyskomfort oraz swędzenie skalpu. Susząc włosy suszarką, wybierz neutralną temperaturę i unikaj gorącego nawiewu, by zapobiec uszkodzeniom kosmyków.
  • Nie wychodź na zewnątrz z wilgotnymi włosami – może to doprowadzić do uszkodzeń włosów i zwiększenia ich łamliwości.
  • Pamiętaj o wcierce do skóry głowy – poprawia ona mikrokrążenie i odżywia cebulki. Zimą świetnie sprawdzą się wcierki na bazie mięty pieprzowej, które pomagają zachować świeżość włosów, często chowanych pod czapką.
  • Chroń włosy przed mrozem – noszenie nakrycia głowy z naturalnych włókien, takich jak bawełna czy wełna, minimalizuje elektryzowanie się włosów i chroni je przed wiatrem.
  • Masaż skóry głowy podczas aplikacji szamponu – skup się na oczyszczaniu skóry głowy, a piana powstała w trakcie mycia będzie wystarczająca do delikatnego umycia łodygi włosów.

Zdrowe i lśniące włosy zimą – postaw na skrzyp polny!

Aby nasza pielęgnacja przyniosła oczekiwane efekty, pamiętajmy o odpowiednich kosmetykach wspomagających regenerację włosów. Zwłaszcza zimą warto sięgnąć po produkty, które nie tylko intensywnie nawilżą pasma, ale i zapewnią im skuteczną ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Jednym z naturalnych składników wykazujących działanie regenerujące i wzmacniające dla włosów jest skrzyp polny, wykorzystywany od wieków w tradycyjnej pielęgnacji. Dziś staje się on nieodzownym elementem kosmetyków, które stawiają na naturalne i skuteczne składniki. Bogaty w krzemionkę oraz witaminy (A, C, E), wzmacnia strukturę włosów od cebulek aż po same końce. Krzemionka, kluczowy składnik skrzypu, działa jak budulec – poprawia elastyczność kosmyków, zmniejsza ich łamliwość i przywraca utracony blask.

Dodatkowo skrzyp polny pomaga:

  • Regulować pracę gruczołów łojowych, co jest niezwykle ważne zimą, gdy skóra głowy zostaje narażona na przesuszenie z powodu ogrzewania. Dzięki temu włosy są dłużej świeże i mniej obciążone.
  • Stymulować mikrokrążenie skóry głowy, wspierając odżywienie cebulek i sprzyjając wzrostowi nowych, mocniejszych włosów.
  • Chronić włosy przed czynnikami zewnętrznymi, tworząc na powierzchni kosmyków delikatną warstwę ochronną, która zabezpiecza przed wiatrem, mrozem oraz szkodliwym wpływem suchego powietrza.