Pokolenie Z, obejmujące osoby urodzone w latach 1997-2012, jest generacją, która dorastała w czasach dynamicznych zmian technologicznych i społecznych, mając nieograniczony dostęp do współczesnych narzędzi komunikacyjnych, jak media społecznościowe, czy aplikacje randkowe, które niezaprzeczalnie zmieniły obraz współczesnych relacji, oferując łatwość nawiązywania kontaktów i szerokie możliwości poznania nowych osób. Z drugiej jednak strony, przyniosły ze sobą liczne wyzwania i zagrożenia, które coraz częściej skłaniają młode kobiety do rezygnacji z tej formy interakcji. Trend "boy sober" polega na świadomej rezygnacji z aplikacji randkowych,co ma na celu poprawę zdrowia psychicznego.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Stalker Taylor Swift zatrzymany przez policję. Mężczyzna usłyszał zarzuty
Zagrożenia, które mogą czyhać na kobiety w internecie
Aplikacje randkowe, takie jak Tinder, Bumble czy Hinge, miały ułatwiać znalezienie partnera. Niestety, stały się one również miejscem, gdzie kobiety często doświadczają molestowania - obelżywe zachowanie, zdjęcia o charakterze seksualnym, prośby o przesłanie takich fotografii, a także oszustwa typu catfishing.
Korzyści płynące z trendu "boy sober"
Na TikToku trend #boysober zyskuje na popularności, a tysiące kobiet dzielą się swoimi doświadczeniami, opisując, dlaczego zdecydowały się na rezygnację z aplikacji randkowych. W swoich filmach wychwalają korzyści płynące z tego kroku, takie jak poprawa zdrowia psychicznego.
Zamiast poświęcać trend ten promuje poszukiwanie partnera w bardziej tradycyjny dla poprzednich pokoleń sposób, poprzez chociażby wyjścia na miasto, podróże czy uczestniczenie w spotkaniach ze znajomymi. Wiele kobiet decyduje się na całkowitą rezygnację z randkowania i poszukiwania partnera i stawia na rozwój osobisty i realizację swoich pasji.