Wynik meczu Polska - USA 7.08.2024. Czy polscy siatkarze wygrali dzisiaj?

Autor: Lukasz Kalinowski/East News Wynik meczu Polska - USA 7.08.2024. Czy polscy siatkarze wygrali dzisiaj?

MECZ O FINAŁ

Wynik meczu Polska - USA 7 sierpnia 2024 najbardziej interesuje osoby, które nie mogły oglądać elektryzującego starcia z udziałem polskich siatkarzy. Drużyna prowadzona przez Nikolę Grbica rozprawiła się w ćwierćfinale z faworytem do złotego medalu. Słoweńcy nie mieli żadnych atutów w grze ofensywnej, jak i defensywnej, a Polska wygrała pewnie 3:1. Jak grali biało-czerwoni ze Stanami Zjednoczonymi? Czy polscy siatkarze wygrali dzisiaj i wywalczyli finał? Wynik meczu Polska USA online poznacie na naszej stronie.

1. Wynik meczu Polska - USA 7.08.2024: kto wygrał?
  2. Polska - USA 7.08.2024: jak grali siatkarze?

Wynik meczu Polska - USA 7.08.2024 jest zaskakujący, czy jednak biało-czerwoni udowodnili swoją wyższość? Jaki jest wynik Polska USA 7 sierpnia 2024? Kto wygrał mecz Polska USA na igrzyskach? W typowaniach ekspertów to Polska była faworytem do zwycięstwa aczkolwiek nie aż tak dużym. Zarówno Polska jak i Stany Zjednoczone to zespoły, które od lat znajdują się w ścisłej, siatkarskiej czołówce. Często też trafiają na siebie w fazie pucharowej, podczas Ligi Narodów, Mistrzostw Świata, czy teraz w czasie olimpijskiej rozgrywki o finał. Bilans wygranych meczów jest po stronie Polaków. Na 37 oficjalnych meczów w międzynarodowych imprezach statystyka zwycięstw wynosi 21:16. Siatkarze występujący z orłem na piersi rozegrali z tym rywalem dwa mecze w 2024 i dwa w 2023. Wszystkie te spotkania wygrali. Amerykanie ostatnie zwycięstwo nad Polakami odnotowali w ważnym meczu w 2022 roku. Wtedy, w półfinale Ligi Narodów wygrali 3:0. Czy polscy siatkarze wygrali dzisiaj?

Polska - USA: WYNIK meczu NA ŻYWO. Relacja z półfinału igrzysk 7.08.2024

Wynik meczu Polska - USA 7.08.2024: kto wygrał?

Zwycięzca meczu Polska vs USA 2024 rozegra decydujące starcie o złoty medal olimpijski. Przegrana ekipa natomiast będzie miała szanse na brąz, rozgrywając mecz o 3. miejsce. Polscy siatkarze przełamali klątwę ćwierćfinałów po tym, gdy odpadali z olimpijskiego turnieju w 2004, 2008, 2012, 2016 i 2021. Siatkarska reprezentacja Polski jedyny złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich zdobyła w 1976, gdy trenerem był Hubert Wagner. Czy będą mieć szansę powtórzyć to osiągnięcie? Wynik Polska USA 7 sierpnia 2024 poznaliśmy o 18:30. Polacy doskonale wiedzieli jak grać z tym przeciwnikiem, bo ostatnie cztery pojedynki kończyły się naszym zwycięstwem. Nie inaczej było teraz, ale starcie ze Stanami Zjednoczonymi było piekielnie trudne. Prawdziwy horror, co najlepiej pokazuje nasza relacja meczu Polska vs USA. Polska wygrała 3:2 i gra w wielkim finale! W najgorszym przypadku mamy srebro!

Aktualna tabela medalowa Paryż 2024 - ile medali ma Polska? Klasyfikacja generalna

Finał siatkówka mężczyzn: KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE? Gdzie obejrzeć finał siatkówki IO?

Iga Świątek odwiedziła Dom Polski w Paryżu

Polska - USA 7.08.2024: jak grali siatkarze?

Mecz Polska USA 7 sierpnia 2024 na żywo można śledzić za pośrednictwem naszej relacji. Jeśli z jakiegoś powodu przegapiliście półfinałowe starcie lub po prostu byliście w pracy bez dostępu do transmisji, to z pewnością będzie to dobra alternatywa. Tam też możecie sprawdzić, jak grała Polska w decydującym, najważniejszym meczu ostatnich lat. Polacy zagrali świetnie pierwszego seta. Końcówka była jednak nerwowa, bo Amerykanie zaczęli nadrabiać punkty. Ostatecznie wygraliśmy 25:23. W drugim secie po naszej stronie było dużo błędów i to Amerykanie doprowadzili do wyrównania 25:27. Trzeciego seta powinniśmy zapomnieć. Polacy mylili się w ataku, obronie, przy zagrywce, ale trzeba przyznać Amerykanom, że grali doskonale. Wygrali z nami 13:25. Siatkarze Grbica wiedzieli, że muszą wziąć się w garść. Skuteczności jednak nie było wystarczająco dużo. Polacy dopiero pod koniec seta się przebudzili i cudem wygraliśmy 25:23. Tie-break? Początek zdecydowanie dla nas i później biało-czerwona maszyna się zacięła. W pewnym momencie zrobiło się gorąco, bo Amerykanie odrobili trzy punkty. Nerwowość wkradła się do naszego zespołu, ale także była po amerykańskiej stronie. Wygraliśmy tie-break 15:13. Polska jest co najmniej wicemistrzem olimpijskim świata!

Igrzyska Olimpijskie 2024 - ceremonia zamknięcia. Gdzie oglądać i o której godzinie?