Autor: Nadesłane

Wioślarstwo Morskie

Wielki sukces Polek! Marta Wieliczko z koleżankami wicemistrzyniami świata w czwórce w wioślarstwie morskim

2024-09-08 9:15

Czwórka w wioślarstwie morskim w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Susan Doyle, Marta Wieliczko i Barbara Streng sięgnęła po srebrny medal mistrzostw świata.

Mistrzostwa świata w wioślarstwie morskim rozgrywane są w Genui. Polska czwórka podwójna kobiet wywalczyła tam srebrny medal!

Wszystko zaczęło się od wyścigu eliminacyjnego. Tam Polki zajęły trzecie miejsce z czasem 20:38.19. Lepszy rezultat wśród wszystkich ekip miały Nowozelandki, Niemki i Irlandki.

W finale "Biało-czerwone" przez długi czas były na czele. Na ostatnim pomiarze czasu po 3000 metrów prowadziły przez Holenderkami. Na metę dotarły jednak z czasem 18:02.51, co dało im wicemistrzostwo świata! Najlepsze okazały się Holenderki. Trzecie miejsce na podium wywalczyły z kolei reprezentantki Nowej Zelandii.

Polska osada wystąpiła w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Susan Doyle, Marta Wieliczko i Barbara Streng.

Nadzieja na olimpijskie złoto?

Sprint w wioślarstwie morskim będziemy podziwiali za cztery lata na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles (2028 rok). Decyzja została już potwierdzona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

WERSJA FB_IO PARYŻ: Polscy wioślarze z brązowym medalem IO w Paryżu
Źródło: Wielki sukces Polek! Marta Wieliczko z koleżankami wicemistrzyniami świata w wioślarstwie morskim