Skoki narciarskie już przy pierwszym konkursie nowego sezonu wywołały spore emocje. Nie chodzi jednak o dobrą formę polskich zawodników, choć to również. Internauci zastanawiają się, dlaczego nie ma śniegu w Wiśle. Głowią się także nad tym, dlaczego skaczą na trawie. Organizatorzy, ale przede wszystkim Międzynarodowy Związek Narciarski podjął decyzję o rewolucji, jeśli chodzi o ulubioną zimową dyscyplinę Polaków. Zdecydowano, że przed nami pierwszy w historii konkurs skoków narciarskich, w ramach Pucharu Świata, który odbędzie się na igielicie. Skoki narciarskie w Wiśle 5 i 6 listopada 2022 odbywają się w systemie hybrydowym. Konkursy przeprowadzone są na rozbiegu lodowym, jak zimą, a także zeskoku igelitowym, jak latem.
Skoki narciarskie TERMINARZ 2022/2023 - O KTÓREJ, KIEDY i GDZIE są skoki? [KALENDARZ]
Dlaczego nie ma śniegu w Wiśle?
Skoki narciarskie na trawie odbywają się latem. Tu jednak mamy do czynienia ze startem zimowego sezonu, który zawsze rozgrywany był ze śniegiem w tle. Skoki na trawie w Wiśle to efekt zmiany klimatu, czyli wysokich temperatur, przez które pokrywa śnieżna nie utrzymałaby się na skoczni. Powstałaby niebezpieczna dla skoczków chlapa. Wielu zawodników wyrażało swój sprzeciw i uznało, że takie zawody powinny być całkowicie odwołane.
Dlaczego skaczą na trawie?
Skoki narciarskie na trawie to również efekt wzrostu cen energii. Corocznie udawało się wyprodukować tyle śniegu, by listopadowe skoki narciarskie mogły się odbyć w zimowej atmosferze. Rozwiązanie, które zaproponował FIS pozwoli na ogromną oszczędność, co ucieszyło Andrzeja Wąsowicza, dyrektora obiektu w Wiśle.
Skoki narciarskie Wisła dzisiaj - o której godzinie? Kiedy pierwsze skoki 5.11.2022?