Puchar Świata siatkarzy 2019 - ZASADY przybliżamy w tym miejscu na ESKA.pl. Ku uciesze kibiców przed nami kolejne emocje związane z reprezentacją Polski. Puchar Świata w siatkówkę mężczyzn 2019 to dla zawodników Vitala Heynena kolejna próba sprawdzenia swoich umiejętności i szansa na osiągnięcie kolejnego, dużego sukcesu. Turniej odbywa się w niefortunnym terminie i miejscu. Ma miejsce tuż po zakończeniu Mistrzostw Europy w odległej dla europejskich państw Japonii.
Puchar Świata siatkówka mężczyzn 2019 - zasady
Puchar Świata siatkarzy 2019 z udziałem Polski to kolejna gwarancja ogromnych emocji. Oprócz zawodników prowadzonych przez Vitala Heynena w turnieju udział weźmie: Japonia, Włochy, Rosja, USA, Kanada, Brazylia, Argentyna, Iran, Australia, Egipt, Tunezja.
Jakie są zasady Pucharu Świata? Siatkówka mężczyzn 2019 to na tym turnieju mecze dwunastu drużyn, które rozegrają w systemie "każdy z każdym" W całych zawodach zobaczymy łącznie 66 meczów. Odbędą się one w trzech japońskich miastach: Fukuoka, Hiroshima i legendarnym Nagano. Terminarz meczów Polski dostępny jest na ESKA.pl.
Puchar Świata siatkówka mężczyzn 2019 - co to jest?
Puchar Świata w siatkówce ma miejsce co 4 lata. Wszystko zaczęło się w 1965 roku i od pierwszej edycji, która odbyła się w Warszawie. Zawody od 1977 roku odbywają się wyłącznie w Japonii i poprzedzają rok Igrzysk Olimpijskich. W tym roku żadna z drużyn po Pucharze Świata nie zdobędzie awansu na Igrzyska Olimpijskie. Federacja FIVB zmieniła zasady i turnieje kwalifikacyjne przeprowadziła w sierpniu. Polska ma zapewnioną grę na Olimpiadzie w Tokio 2020.
Zobacz: Pucharu Świata siatkarzy 2019 - plan transmisji. Kiedy i o której oglądać mecze Polski?
Puchar Świata siatkówka mężczyzn - historia
Siatkarze Polski w Pucharze Świata startują po raz siódmy. Do tej pory zdobyliśmy trzy medale. W 1965 roku ekipa Zygmunta Krausa wywalczyła srebro. Ten sam krążek Polska zdobyła dopiero za czasów Andrei Anastasiego, w 2011 roku. Wówczas był to medal gwarantujący awans na igrzyska w Londynie. Brązowy medal Polska zdobyła w 2015 roku. Wtedy najlepsza była ekipa Stanów Zjednoczonych, która w 2019 roku broni tytułu.