Nie popisali się

Polska przegrała z Portugalią. Samobójcza bramka Bednarka odbrała nadzieję [WYNIK MECZU]

Jaki jest wynik meczu Polska - Portugalia 12 października 2024? Jeśli z jakiegoś powodu nie mogliście obejrzeć trzeciej kolejki Ligi Narodów, spieszymy z najważniejszymi informacjami dotyczącymi starcia podopiecznych Michała Probierza z Portugalią. Poznajcie wszystkie najważniejsze informacje związane z dzisiejszym meczem reprezentacji Polski!

1. Mecz Polska - Portugalia 12.10.2024: WYNIK MECZU
  2. Kiedy następny mecz Polski 2024?
  3. Liga Narodów 2024/2025 - sytuacja Polski

Po wygranej 3-2 nad Szkocją i porażce 1-0 z Chorwacją Biało-Czerwonych czekało arcytrudne zadanie. W sobotę 12 października Na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska podjęła lidera grupy 1. Ligi Narodów 2024/2025 - Portugalię. Szczęśliwcy, którym udało kupić bilety mieli okazję zobaczyć spektakularne popisy żywej legendy futbolu - Cristiano Ronaldo, a także pozostałe gwiazdy drużyny z Półwyspu Iberyjskiego, gdyż Portugalczycy przylecieli do Warszawy w najsilniejszym składzie. Na przedmeczowej konferencji trener polskiej reprezentacji Michał Probierz przyznał, że reprezentacja Portugalii to niezwykle silna drużyna, która jest zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Reprezentacja Portugalii to bez dwóch zdań faworyt. Ma bardzo dobrego trenera Roberto Martineza, jest też wiele indywidualności, kształtowanych od najmłodszych lat, które potrafią zmienić losy meczu. Mają gwiazdę pokroju naszego Roberta Lewandowskiego, który jest jednym z najlepszych na świecie - Cristiano Ronaldo - powiedział selekcjoner.

Michał Probierz dla SE: Lewandowski wciąż jest ważny dla reprezentacji

Jednocześnie selekcjoner podkreślał, że Polacy nie mają zamiaru łatwo sprzedać skóry i od samego początku będą grać ofensywnie.

Chcemy przeciwstawić się Portugalii, rozegrać z nią dobre spotkanie. Pragniemy być agresywni, bo to jest kluczowe. Uważam, że dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu - mówił Probierz.

Mecz Polska - Portugalia 12.10.2024: WYNIK MECZU

Wielu sądziło, że wynik meczu Polska - Portugalia 12 października 2024 był przesądzony jeszcze zanim obie drużyny wybiegły na murawę. Podopieczni Michała Probierza wykazali się niezwykłą walecznością od pierwszych minut spotkania, kiedy udało nam się zepchnąć agresywnie grających Portugalczyków na ich połowę. Mimo kilku groźnych sytuacji, naszej drużynie nie udało się umieścić piłki w siatce. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego szybko złapali meczowy rytm. Po krótkiej kontrze Bernando trafił do bramki Łukasza Skorupskiego w 26 minucie. Polacy się nie poddawali i walczyli dalej, jednak trochę brakowało nam szczęścia. Cristiano Ronaldo trafia w 36 minucie.

Polska-Portugalia [26' Bernardo]

Polska-Portugalia [36' C. Ronaldo]

Polska-Portugalia [77' P. Zieliński - samobójczy]

W drugiej połowie Polacy byli jedynie tłem dla znakomitych Portugalczyków. W 77 minucie Piotr Zieliński daje nadzieję Polakom i strzela bramkę kontaktową. Dawidowicz ratuje nas przed stratą 3. gola, ale kila minut później Bednarek wbił piłkę do naszej bramki. Po golu samobójczym przegrywamy w Warszawie 1-3.

Portugalczycy byli o klasę lepsi od reprezentacji Polski. Po znakomitym meczu wyjeżdżają z Warszawy z 3 punktami. To druga przegrana Biało-Czerwonych w Lidze Narodów 2024/2025.

Kiedy następny mecz Polski 2024?

Kolejny mecz reprezentacji Polski już w najbliższy wtorek, 15 października 2024. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Biało-Czerwoni podejmą Chorwację w 4. kolejce Ligi Narodów.

Liga Narodów 2024/2025 - sytuacja Polski

Dla Polski spotkanie z Portugalią było niezwykle ważne w perspektywie ostatecznego miejsca w drabince grupowej. Przed spotkaniem z drużyną z Półwyspu Iberyjskiego Biało-Czerwoni plasowali się na 3. pozycji, co dawało nam szansę na grę w barażach i mogło nas uchronić przed spadkiem do dywizji B. Do 1/4 finału awansują bowiem dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej uplasują się na najniższym miejscu w grupie, zostaną zdegradowane do dywizji B.