WYNIKI IGRZYSK OLIMPIJSKICH

Jakie Polska ma medale na igrzyskach w Paryżu 2024? Kto zdobył i w jakiej dyscyplinie?

Medale dla Polski w Paryżu 2024 bardzo ucieszyły kibiców, którzy od samego początku trzymali kciuki za biało-czerwonych. Niezależnie od dyscypliny! Klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich w pewnym momencie bardzo nas niepokoiła, bo Polska zajmowała miejsce poza pierwszą pięćdziesiątką. Nikt się nie spodziewał, że będzie aż tak źle. Z ratunkiem nadciągnęły nasze reprezentantki we wspinaczce sportowej na czas. Zdobyły złoty i brązowy medal. Kto jeszcze ma medal z Paryża? Zobaczcie sami w naszej galerii!

1. Jakie Polska ma medale na igrzyskach w Paryżu 2024?

Jakie Polska ma medale na igrzyskach w Paryżu 2024? Szukacie listy, która bardzo dokładnie pokazuje, kto zdobył medale dla Polski w Paryżu? Tych jest bardzo mało i biało-czerwoni nie mieli szczęścia w niektórych dyscyplinach. O niesprzyjającym losie może mówić Ewa Swoboda, która do ostatniej chwili miała nadzieję na start w biegu o medal. My również trzymaliśmy mocno kciuki. Naszej biegaczce na 100 metrów do awansu zabrakło jednej tysięcznej, a złudzeń pozbawiła ją Twanisha Terry. O pechu mówić może też Anita Włodarczyk, która ma aż trzy złote medale igrzysk olimpijskich. Nasza młociarka niczego już nie musiała w Paryżu. Ostatecznie zajęła czwarte miejsce w finale, a do brązu zabrakło jej trzech centymetrów. To już nie pech, ale niepowodzenie. Tak mówimy o starcie Wojciecha Nowickiego i Pawła Fajdka. Ten pierwszy zajął siódme miejsce, a ten drugi piąte. Mamy też kilka niedosytów, ale i niespodzianek!

Aktualna tabela medalowa Paryż 2024 - ile medali ma Polska? Klasyfikacja generalna

Finał siatkówka mężczyzn: KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE? Gdzie obejrzeć finał siatkówki IO?

Iga Świątek odwiedziła Dom Polski w Paryżu

Jakie Polska ma medale na igrzyskach w Paryżu 2024?

Polska na igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024 spisuje się poniżej oczekiwań. Przed najważniejszą imprezą sportową mówiło się, że biało-czerwoni zdobędą dziesięć lub nawet czternaście olimpijskich krążków. Tymczasem na trzy dni przed końcem imprezy mieliśmy ich sześć, zajmując miejsce poza topową trzydziestką w klasyfikacji medalowej. Statystyki uratowali ci, którzy nie byli w gronie naszych nadziei medalowych. Chociażby Klaudia Zwolińska, czy nasza reprezentacja w szermierkę.

Jakie Polska ma medale na igrzyskach w Paryżu 2024? Kto zdobył medal w Paryżu?

Niedosyt pojawił się, w związku ze startem Igi Świątek. Liderka światowego rankingu WTA trzy lata z rzędu i cztery razy ogólnie wygrywała na kortach Rolanda Garrosa wielkoszlemowy turniej. Teraz była główną pretendentką do złotego medalu. Ostatecznie zajęła 3. miejsce, z którego także mocno się cieszymy. Medalistami są także nasi siatkarze, przez których przeżyliśmy prawdziwy horror w starciu ze Stanami Zjednoczonymi. Bokserskim objawieniem okazała się Julia Szeremeta!