Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Iga Świątek mecz dzisiaj 29.07.2024. O KTÓREJ GODZINIE gra Świątek w 2. rundzie?

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

O której godzinie gra Iga Świątek? Kiedy gra Świątek najbliższy mecz na igrzyskach olimpijskich? Kibice z dużą niecierpliwością czekają na kolejne emocje związane ze startem najlepszej tenisistki na świecie. Francuzka Diane Parry będzie rywalką Polki w 2. rundzie turnieju. W niedzielę tenisistka gospodarzy wygrała z Argentynką Nadią Podoroską 7:6 (8-6), 7:5. Rozstawiona z "jedynką" Polka dzień wcześniej pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu 6:2, 7:5.

1. Iga Świątek mecz dzisiaj 29.07.2024 - IO Paryż
  2. O KTÓREJ GODZINIE gra Świątek w 2. rundzie?

Iga Świątek mecz dzisiaj 29.07.2024. O KTÓREJ GODZINIE gra Świątek w 2. rundzie? Polka awansowała do dalszego etapu olimpijskiego turnieju po meczu Iriną-Camelią Begu. W pierwszym secie Świątek przełamała rywalkę już w drugim gemie, ale ta po chwili zrewanżowała się tym samym. Później jednak przewaga Polki był wyraźna i do końca partii już nie straciła gema. Drugi set był bardzo wyrównany. Początkowo tenisistki wygrywały gemy przy swoim podaniu, lecz Świątek została przełamana i przegrywała już 3:5. Liderka rankingu WTA wyszła jednak z opresji i ostatecznie triumfowała 7:5. Mecz trwał godzinę i 46 minut. Świątek wygrała już 22. z rzędu spotkanie na kortach im. Rolanda Garrosa, gdzie czterokrotnie triumfowała w turnieju wielkoszlemowym.

Iga Świątek DRABINKA IO Paryż 2024. Kiedy, o której i z kim gra Świątek na igrzyskach?

Boris Becker i Agnieszka Radwańska o Idze Świątek

Iga Świątek mecz dzisiaj 29.07.2024 - IO Paryż

Pierwszy mecz Świątek w turnieju olimpijskim ze znacznie niżej notowaną Rumunką, która zajmuje 136. miejsce w rankingu, miał być spokojnym wejściem w igrzyska, jednak spotkanie odbiegało od łatwych i przyjemnych. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie Polka notowała długie fragmenty nerwowej, niezbyt dobrej gry. W całym pojedynku popełniła 39 niewymuszonych błędów, o osiem więcej od rywalki. "Mój poziom trochę falował, było trochę więcej napięcia niż zazwyczaj, ale pierwsze rundy nigdy nie są łatwe, więc daję sobie jeszcze przestrzeń, żeby wejść tutaj w odpowiedni rytm i w odpowiednią grę. Popełniłam sporo błędów i wynik nie był korzystny, jednak najważniejsze jest dla mnie to, że w trzech ostatnich gemach poprawiłam swój poziom i koncentrację i wygrałam w dwóch setach", opowiedziała po meczu.

O KTÓREJ GODZINIE gra Świątek w 2. rundzie?

Iga Świątek gra w drugiej rundzie z Diane Parry, która we wrześniu skończy 22 lata. W światowym rankingu zajmuje 52. miejsce, a z 23-letnią Świątek, liderką listy WTA, nie miała okazji dotychczas rywalizować. Ich mecz rozpocznie się po godzinie 12:00.