Iga Świątek - DRABINKA IO Paryż 2024. Kiedy, o której i z kim gra Świątek na igrzyskach?

Autor: Zabulon Laurent/ABACA/Abaca/East News Iga Świątek - DRABINKA IO Paryż 2024. Kiedy, o której i z kim gra Świątek na igrzyskach?

MECZE ŚWIĄTEK NA IGRZYSKACH

Iga Świątek DRABINKA IO Paryż 2024. Kiedy, o której i z kim gra Świątek na igrzyskach?

Drabinka meczów Igi Świątek w Paryżu ciekawi tych, którzy będą kibicować Polce od pierwszego do ostatniego starcia. Mamy nadzieję, że liderka światowego tenisa zakończy zmagania w stolicy Francji dopiero 3 sierpnia. Wtedy odbędzie się wielki finał o złoty medal olimpijski. Kiedy gra Iga Świątek w Paryżu 2024? O której godzinie mecze Świątek na żywo? Poznajcie szczegóły i harmonogram na naszej stronie.

1. Iga Świątek - DRABINKA IO Paryż 2024

Mecze Igi Świątek w Paryżu na żywo będą stać na bardzo wysokim poziomie. Taką nadzieję mają wszyscy kibice, którzy pamiętają dotychczasowe dokonania najlepszej tenisistki na świecie, w stolicy Francji. Polka dokonała historycznego sukcesu wygrywając trzy lata z rzędu i cztery razy ogólnie turniej Rolanda Garrosa rozgrywany na paryskich kortach. Dlatego też istnieje duża szansa na to, że Iga Świątek na IO w Paryżu 2024 zdobędzie złoty medal. Tym bardziej, że z igrzysk wycofała się jej główna rywalka, Aryna Sabalenka. Tempo rozgrywania meczów będzie niezwykle szybkie. Tenisowa rywalizacja potrwa dziewięć dni, więc zawodniczki czasu na wytchnienie będą mieć naprawdę bardzo niewiele.

Kiedy gra Polska w siatkówkę 2024? O której mecze siatkarzy w Paryżu 2024? [TERMINARZ]

Lech Sidor wielkim optymistą przed występem Igi Świątek na igrzyskach

Iga Świątek - DRABINKA IO Paryż 2024

Drabinka Igi Świątek na IO w Paryżu 2024 ułożyła się korzystnie, czy po stronie najlepszej tenisistki na świecie pojawiły się topowe gwiazdy? Jej głównymi rywalkami po rezygnacji Sabalenki były takie tenisistki jak Barbora Krejcikova, Coco Gauff, Elena Rybakina, czy Jasmine Paolini. Ta ostatnia, mająca polskie korzenie zawodniczka dotarła do finału French Open, a niedługo później zagrała w finale Wimbledonu, z którego Polka odpadła w trzeciej rundzie. Polka w pierwszej rundzie napotkała na problemu grając z doświadczoną Iriną Begu. Później jednak weszła na właściwe tory wygrywając z Diane Parry i pewnie pokonując Xiyu Wang. W ćwierćfinale pewnie wygrała pierwszego seta z Danielle Collins, ale źle zagrała w drugim secie. Przegrała, przez co oglądaliśmy jeszcze trzeciego seta, z którego Amerykanka postanowiła się wycofać. W półfinale Chinka Qinwen Zheng dała popis umiejętności. Zagrała prawdopodobnie najlepszy mecz w życiu i pokonała liderkę światowego tenisa.

Kiedy gra Świątek na IO Paryż 2024? DRABINKA i TERMINARZ uzupełniane są w tym miejscu:

• IO Paryż 2024 tenis - runda 1: Iga Świątek - Irina-Camelia Begu WYNIK 6:2, 7:5
  • IO Paryż 2024 tenis - runda 2: Iga Świątek - Diane Parry, WYNIK 6:1, 6:1
  • IO Paryż 2024 tenis - runda 3: Iga Świątek - Xiyu Wang, WYNIK 6:3, 6:4
  • IO Paryż 2024 tenis - ćwierćfinał: Iga Świątek - Danielle Collins, WYNIK 6:1, 2:6, 4:1 (rezygnacja rywalki)
  • IO Paryż 2024 tenis - półfinał: Iga Świątek - Qinwen Zheng, WYNIK 2:6, 5:7
  • IO Paryż 2024 tenis - MECZ O 3. MIEJSCE: Iga Świątek(1) - Anna Karolina Schmiedlova(67), 2.08.2024, godz. 15:00
  • IO Paryż 2024 tenis - finał: Qinwen Zheng (7) vs Donna Vekic (21), 3.08.2024, godz. 14:00