Iga Świątek FINAŁ igrzysk. KIEDY i O KTÓREJ gra Świątek mecz o złoty medal 2024?

Autor: Omar Arnau/Shutterstock/EAST NEWS Iga Świątek FINAŁ igrzysk. KIEDY i O KTÓREJ gra Świątek mecz o złoty medal 2024?

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

Finał tenisa kobiet Paryż 2024. KIEDY i O KTÓREJ gra Świątek mecz o medal 2024?

Mecz Igi Świątek w finale Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024 to marzenie kibiców, ale również samej zawodniczki. Od samego początku typowana była ona do grona faworytów, ale ostatecznie musiała potwierdzić świetną formę na kortach. Kortach, które uwielbia i czuje się na nich doskonale. Wygrywała na nich czterokrotnie wielkoszlemowy turniej French Open. W turnieju olimpijskim drabinka nie była łatwa, ale i tak sobie poradziła do fazy półfinałowej. Co wiadomo, jeśli chodzi o finał IO Paryż 2024 w tenisa kobiet? Czy Iga Świątek gra w finale? Poznajcie odpowiedzi już teraz.

1. Finał igrzysk tenis Paryż 2024 - KIEDY?
  2. Finał igrzysk w tenisa Paryż 2024 - O KTÓREJ GODZINIE?

Finał tenisa kobiet na igrzyskach - kiedy i o której godzinie? Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o mecz Świątek w finale igrzysk olimpijskich w Paryżu 2024? Zdecydowanie dla samej liderki światowego tenisa to marzenie znaleźć się w ostatecznej rozgrywce o złoty medal. Kilka lat temu, podczas olimpijskiego turnieju w Tokio dotarła do drugiej rundy, więc to, czego dokonała w stolicy Francji już jest jej najlepszym osiągnięciem na najważniejszej imprezie sportowej. A łatwo nie było, bo w pierwszej rundzie napotkała na problemu grając z doświadczoną Iriną Begu. Później jednak weszła na właściwe tory wygrywając z Diane Parry i pewnie pokonując Xiyu Wang. W ćwierćfinale pewnie wygrała pierwszego seta z Danielle Collins, ale źle zagrała w drugim secie. Przegrała, przez co oglądaliśmy jeszcze trzeciego seta, z którego Amerykanka postanowiła się wycofać. Iga Świątek w finale IO Paryż 2024 mogła znaleźć się tylko wtedy, gdy wygra z rankingową siódemką Qinwen Zheng. Ostatecznie Chinka zagrała mecz życia i to ona zawalczy o złoto!

Tabela medalowa Paryż 2024 - ile medali ma Polska? Klasyfikacja generalna

IO PARYŻ: Polscy wioślarze z brązowym medalem IO w Paryżu

Finał igrzysk tenis Paryż 2024 - KIEDY?

Finał tenisa kobiet na igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024 na żywo to starcie z udziałem Qinwen Zheng, która wyeliminowała Igę Świątek 6:2, 7:5. Rozgrywka o złoto olimpijskie odbędzie się 3 sierpnia, a do finału awansuje też zwyciężczyni pary Schmiedlova vs Vekic. Nas bardziej emocjonować będzie mecz o trzecie miejsce. Pojedynek o brąz z udziałem Świątek zaplanowany jest na 2 sierpnia.

Finał igrzysk w tenisa Paryż 2024 - O KTÓREJ GODZINIE?

O której godzinie finał tenisa na igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024? Godzina meczu nie została jeszcze podana przez organizatorów, ale wydaje się, że będzie to godzina 15:00. Damy Wam znać, gdy tylko zostanie to potwierdzone!

Siatkówka mężczyzn Paryż 2024 - TABELA, WYNIKI i MECZE. Czy Polska zdobędzie medal?