Autor: Lukasz Kalinowski/East News Finał siatkówka mężczyzn: KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE? Gdzie obejrzeć finał siatkówki IO?

MECZ O ZŁOTO

Finał siatkówki mężczyzn 2024 będzie wyrównany, czy jednak jedna z drużyn pokaże swoją siłę wygrywając w trzech setach? Ciężko jest to przewidzieć, bo wszystkie drużyny, podczas trwania igrzysk olimpijskich pokazały, że grają na najwyższym, światowym poziomie. Przekonamy się jednak już niebawem, bo mecz o złoto olimpijskie odbędzie się lada chwila. Poznajcie szczegóły najważniejszego starcia siatkarskiego w tym roku!

1. Finał siatkówka mężczyzn: KIEDY?
  2. Finał siatkówka mężczyzn - Z KIM GRA POLSKA?
  3. Finał siatkówka mężczyzn: GODZINA
  4. Finał siatkówki IO - gdzie oglądać?

Finał siatkówki mężczyzn: KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE? Nadchodzi decydujący pojedynek o tytuł najlepszej reprezentacji olimpijskiej. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście drużyn, w tym siatkarze reprezentacji Polski, za których najmocniej zawsze trzymamy kciuki. Polacy przerwali bolesną klątwę ćwierćfinałów. Po wyjściu z grupy zmierzyli się ze Słowenią, która straciła wszystkie najmocniejsze atuty. Biało-czerwoni grali skutecznie w bloku, ale również sprawnie bronili trudnych piłek zagrywanych przez rywali. Jeszcze trudniej było w starciu półfinałowym. Polacy zmierzyli się z Amerykanami, którzy formę przygotowali pod igrzyska. Siatkarze Grbica wygrali pierwszego seta, ale w drugim i trzecim dobrze naoliwiona maszyna stanęła. Przebudzenie nastąpiło w czwartym secie, a piątym potwierdzili swoją wyższość. Od samego początku faworytem turnieju olimpijskiego w Paryżu była Francja, która broniła tytułu zdobytego trzy lata temu w Tokio. Wtedy też najlepszym zawodnikiem rozgrywek był Earvin N'Gapeth.

Aktualna tabela medalowa Paryż 2024 - ile medali ma Polska? Klasyfikacja generalna

Klaudia Zwolińska na gofrach w Paryżu

Finał siatkówka mężczyzn: KIEDY?

Finał Kiedy jest finał siatkówki mężczyzn na igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024? Finał siatkówki mężczyzn 2024 odbędzie się praktycznie na sam koniec igrzysk olimpijskich. Najczęściej po złoto, bo aż trzy razy, sięgały reprezentacje Brazylii, ZSRR i Stanów Zjednoczone. Jednak to Brazylijczycy zajmują miejsce 1. w klasyfikacji, bo mają więcej medali srebrnych niż zajmujący drugą pozycję siatkarze dawnego ZSRR. Polska w klasyfikacji wszech czasów zajmuje 8. miejsce. Jeden, jedyny, złoty medal olimpijski zdobyła drużyna Huberta Wagnera w 1976 roku. Kto zdobędzie złoto w 2024? Dowiemy się 10 sierpnia 2024. Mecz o trzecie miejsce rozegrany zostanie dzień wcześniej.

Finał siatkówka mężczyzn - Z KIM GRA POLSKA?

Rywala Polski poznaliśmy wieczorem. Włosi mierzyli się z Francuzami i ostatecznie przegrali. To gospodarze igrzysk olimpijskich zagrają z Polską o złoty medal! Wygrali z Włochami 3:0.

Finał siatkówka mężczyzn: GODZINA

O której godzinie finał siatkówki mężczyzn IO Paryż 2024? Decydujący mecz o złoty medal olimpijski rozegrany zostanie o godzinie 13:00. Jeśli obejrzymy trzy sety i tylko jedna z drużyn pokaże swoją siłę, to wynik poznamy około 14:30. W przypadku wyrównanego starcia i tie-breaku rezultat będzie znany około 15:40.

Finał siatkówki IO - gdzie oglądać?

Mecz finałowy siatkarzy na igrzyskach olimpijskich 2024 w telewizji można oglądać na antenie TVP1. Transmisja w internecie natomiast pokazana będzie na oficjalnej stronie internetowej TVP oraz w mobilnej aplikacji stacji.