Autor: Adam Hunger/Associated Press/East News

sport

Copa America 2024 - finał. Kto, kiedy i z kim gra?

2024-07-11 13:25

Copa America 2024 dobiega końca! To Kolumbia będzie rywalem Argentyny w finale turnieju. Kiedy odbędzie się finał Copa America 2024 i gdzie oglądać mecz o puchar?

Kolumbia, mimo gry w dziesiątkę przez całą drugą połowę, pokonała Urugwaj 1:0 w półfinale mistrzostw Ameryki Południowej - Copa America. Nie przegrała 28. meczu z rzędu. W finale turnieju w USA zmierzy się z broniącą tytułu Argentyną, która wcześniej wygrała z Kanadą 2:0.

Jedyna bramka na stadionie w Charlotte w Karolinie Północnej padła w 39. minucie po strzale Jeffersona Lermy. Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie pierwszej połowy, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył kolumbijski obrońca Daniel Munoz. Mimo gry w osłabieniu trener Kolumbijczyków Nestor Lorenzo nie zdecydował się na roszady w ofensywie - pozostawił ustawienie z dwoma napastnikami. Jego podopieczni ustanowili rekord w historii kolumbijskiego futbolu - nie przegrali 28 kolejnych meczów.

Polacy wrócili z nieudanego Euro 2024. Kibice gorąco przywitali ich na lotnisku

Copa America 2024 - kto i kiedy gra w finale?

Finał Argentyna - Kolumbia w Miami Gardens na Florydzie zaplanowano na 15 lipca, dokładniej na noc z niedzieli na poniedziałek o godz. 2:00 czasu polskiego. Mecz dostępny będzie w serwisie Viaplay. Dzień wcześniej odbędzie się spotkanie o trzecie miejsce z udziałem Urugwaju i Kanady.

Euro 2024. Czy Szymon Marciniak poprowadzi wielki finał? UEFA podjęła już decyzję