WARSZAWA

Multimedialny Park Fontann to nie tylko pokazy wodne. Oto atrakcje, które znajdziecie w tym miejscu

Wraz z początkiem lata Multimedialny Park Fontann zapełnia się tłumami warszawiaków i turystów. Jedni szukają tu wytchnienia, inni czekają na piękne spektakle wodne, a jeszcze inni lubią spędzać tu czas z rodziną i przyjaciółmi. Trudno się dziwić - zielony skwer i kompleks fontann to niezwykle atrakcyjny punkt na mapie stolicy. Ale pokazy z iluminacjami świetlnymi to nie wszystko. Zobaczcie, co jeszcze warto odkryć w tym niezwykłym miejscu.

Maj przywitał nas feerią barw i dźwięków. Ruszyły pokazy fontanny multimedialnej w Lublinie.

Myśląc o wakacyjnych rozrywkach Warszawy, nie można pominąć słynnego, Multimedialnego Parku Fontann. To niezwykłe miejsce znajduje się w samym sercu Skweru 1 Dywizji Pancernej WP i już od ponad dekady zapewnia moc niezapomnianych wrażeń zarówno mieszkańcom stolicy, jak i odwiedzającym ją gościom. To idealne miejsce na randkę, spotkanie ze znajomymi lub czas spędzony z rodziną. Jak sama nazwa wskazuje, główną atrakcją Multimedialnego Parku Fontann są pokazy wodne z barwnymi iluminacjami.

To jednak nie wszystko! Warto przyjść tu także w dzień, kiedy na placu jest dużo spokojniej, by odkryć wszystkie jego sekrety. A jest ich całkiem sporo. Ucieszą nie tylko amatorów spektakli wodnych, ale także zapalonych miłośników sztuki.

Ławeczka Lindleya

Pomnik Williama Heerleina Lindleya w formie ławeczki został odsłonięty w 2011 r., czyli w tym samym czasie, gdy powstał kompleks multimedialnych fontann. Miejsce to cieszy się zainteresowaniem głównie wśród turystów, jednak doceniają je także warszawiacy. Skąd pomysł na pomnik Lindleya i co upamiętnia ławeczka z tą postacią? Lindley był znanym angielskim inżynierem, który tworzył systemy kanalizacyjne w wielu europejskich miastach, w tym także w Warszawie. Co ciekawe, zaprojektował także staw w Parku Ujazdowskim. Pomnik jest więc hołdem złożonym inżynierowi, który istotnie przyczynił się do unowocześnienia stolicy. Nie jest to jednak zwykła ławeczka. Tworzą ją dwie pompy i rury wodociągowe, a stoi obok niej, oparty na zaworze wodociągowym. Tym samym, pomnik nawiązuje do działalności tej postaci.

Rzeźby Magdaleny Abakanowicz

Skwer, na którym znajduje się Multimedialny Park Fontann, powinni też odwiedzić miłośnicy sztuki. To właśnie tam znajduje się stała, plenerowa ekspozycja jednej z najważniejszych współczesnych artystek o międzynarodowej sławie. Mowa oczywiście o Magdalenie Abakanowicz, której prace od lat zachwycają znawców sztuki na całym świecie. Niedawno przekrojową wystawę Abakanowicz można było podziwiać w londyńskim Tate. Prace artystki regularnie pojawiają się także w polskich galeriach i muzeach, są także częścią stałych kolekcji tych instytucji. Plenerową wystawę znajdziemy w parku od strony ulicy Sanguszki. Warto przyjrzeć im się z bliska, gdyż znacznie różnią się od bezgłowych postaci, które obok słynnych abakanów są flagowym symbolem twórczości tej artystki.

Strefa gastronomiczna

W Multimedialnym Parku Fontann nie tylko odpoczniemy w cieniu drzew i obejrzymy wodny pokaz, ale także zjemy pyszny posiłek w jednej z tutejszych restauracji, ciesząc się przy tym widokiem na fontanny. Do najpopularniejszych należy Restauracja Fontanna, oferująca kuchnię włoską z elementami kuchni polskiej. Dodatkową gratką jest wystawa plakatów Rafała Olbińskiego, którą obejrzymy obecnie we wnętrzu lokalu.