Rok 2024 obfituje w dni wolne od pracy, które można sprytnie połączyć, tworząc długie weekendy i krótkie, a jednocześnie efektywne, urlopy. Warto zastanowić się nad własnymi preferencjami i zaplanować odpoczynek zgodnie z dostępnymi możliwościami. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na wycieczkę, czy planujemy relaks w domu, wykorzystanie dostępnych dni wolnych pozwoli nam maksymalnie cieszyć się chwilą wytchnienia i odprężenia
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najlepsze miejsca do podróżowania w styczniu 2024. Gdzie warto się udać zimą?
Kalendarz dni wolnych w 2024 roku - kiedy zaplanować urlop?
Zanim zaczniemy myśleć o wakacjach, warto przeanalizować kalendarz roku 2024 pod kątem dni wolnych od pracy. Oprócz tradycyjnych świąt, warto wziąć pod uwagę kilka sprytnych kombinacji, które pozwolą stworzyć krótki urlop optymalnie wykorzystując długie weekendy.
- 1 stycznia - poniedziałek - Nowy Rok
- 6 stycznia - sobota - Trzech Króli (wolne będzie można odebrać w wyznaczonym przez pracodawcę terminie)
- 1 kwietnia - poniedziałek - Poniedziałek Wielkanocny
- 1 maja - środa - Święto Pracy
- 3 maja - piątek - Święto Konstytucji 3 Maja
- 30 maja - czwartek -Boże Ciało
- 15 sierpnia - czwartek - Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie NMP
- 1 listopada - piątek - Wszystkich Świętych
- 11 listopada - poniedziałek - Święto Niepodległości
- 25 grudnia - środa - Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia
- 26 grudnia - czwartek - Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia
Idealną okazją, aby cieszyć się przedłużonym weekendem jest czas między 1 a 5 maja, ponieważ biorąc tylko 1 dzień wolnego - 2 maja - zyskujemy aż 5 dni urlopu. Z kolei jeśli 31 maja weźmiemy urlop zyskamy wolne pomiędzy 30 maja a 2 czerwca. Analogiczna sytuacja pojawia się w czwartek 15 sierpnia - biorąc wolne w piątek 16 sierpnia zyskujemy 4 dni wolnego. Optymizmem napawają również święta Bożego Narodzenia. Pierwszy i drugi dzień świąt wypadają w środę oraz czwartek, co oznacza, że planując piątek wolny mamy aż 5 dni wolnego.