Zmiana czasu 2019 na zimowy ostatni raz? Czas lokalny zarówno letni, jak i zimowy miały dla ludzkości dawniej ogromne znaczenie. Benjamin Franklin jako pierwszy poruszał pomysł stosowania się do nich w zależności od pór roku. Po nim pomysł chciał przeforsować William Willett w 1907 jednak udało się to dopiero Niemcom w 1916. W Polsce zagościła ona na dobre dopiero w 1995 roku! Niebawem przestanie jednak obowiązywać. Obywatele Unii Europejskiej zdecydowali, że od 2021 roku każdy kraj pozostanie przy wybranym przez siebie czasie - zimowym lub letnim. Jak wybrali Polacy? Ile razy przestawimy jeszcze zegarki?
Zmiana czasu 2019 na zimowy - kiedy ostatnia zmiana?
Zmiana czasu jest regulowana przez rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 roku. Po wynikach głosowania, w których za zniesieniem zmiany czasu opowiedziała się większość państw, rozpoczęły się prace nad odpowiednią ustawą. Austria, która w 2018 przewodniczyła posiedzeniom Rady Unii Europejskiej, zaproponowała termin. Koniec zmiany czasu ma nastąpić dopiero 1 kwietnia 2021 roku. Czemu tak późno? Nie wszystkie kraje członkowskie przekonane były o słuszności pomysłu, przez co wniknęło wiele nieporozumień.
Przeczytaj też: Jesień 2019 - kiedy jest początek kalendarzowej, a kiedy astronomicznej jesieni?
Zmiana czasu 2019 na zimowy - ile jeszcze razy przestawiamy zegarki?
Zegarki przestawimy jeszcze cztery razy - w październiku 2019, wiosną i jesienią 2020 i w marcu 2021. Ostatnia zmiana czasu w Polsce będzie miała miejsce z 27 na 28 marca 2021. Oznacza to, że mamy jeszcze trochę czasu, by oswoić się z tą myślą. Każdy kraj mógł zdecydować przy jakim czasie pragnie zostać.