Zmiana czasu 2019 na letni - ostatni raz dojdzie do zmiany czasu? Kiedy przestawiamy zegarki ostatni raz w Polsce? Odnośnie kwestii przesuwania zegarków, niedawno pojawiło się sporo niejasności. Unia Europejska jakiś czas temu zapowiedziała, że zlikwiduje zmianę czasu. Wszystko dlatego, że nie daje ona żadnych oszczędności energii, jest problemem dla podróżujących np. kolejami, a ponadto - według lekarzy - źle wpływa na człowieka. Rozregulowuje biologiczny zegar przez co mamy problem ze snem. Zmiana czasu ma przyczyniać się również do zwiększenia ilości zawałów. Czy przez to wszystko pod koniec marca zmiana czasu na letni 2019 ostatni raz?
Zmiana Czasu 2019 na letni - kiedy?
Zmiana czasu na letni 2019 to początek wielkich zmian w naszym życiu. Od momentu zmiany dzień robi się coraz dłuższy, dzięki czemu dłużej będziemy mogli spędzić na świeżym powietrzu. Zmiana czasu niesie ze sobą również dość drastyczną zmianę, szczególnie dla wszystkich leniuchów lubiących spanie! Noc będzie o godzinę krótsza. Zegarki przesuniemy w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca. r.. Wskazówkę przesuwamy z godziny 2:00 na 3:00 w nocy.
Pamiętajcie o tym, że telefony komórkowe zmienią godzinę automatycznie. Nie musicie się martwić, że budzik obudzi was o godzinę za późno. Godzinę zmienić będzie trzeba w starszych modelach samochodów, zegarach ściennych czy piekarnikach.
Polecany artykuł:
Zmiana czasu na letni 2019 - OSTATNI RAZ?
Przynajmniej dwa razy w roku trwają rozmowy na temat zmiany czasu. Ostatnie takie rozmowy w Europejskim Parlamencie - w sierpniu 2018 roku - zakończyły się odważnymi wnioskami i pewnymi przemyśleniami. Komisja Europejska stworzyła specjalną ankietę, która wyraźnie pokazała, że większość mieszkańców Europy nie chce zmiany czasu. Swego czasu na taki sam pomysł wpadli posłowie jednej z partii RP. Projekt został poparty, jednak nie został podpisany.
Komisja Europejska zapowiadała, że do ostatniej zmiany czasu dojdzie w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca. Okazuje się, że zegarki przestawimy również jesienią 2019 roku, więc nie będzie to ostatni raz. Kolejnym terminem odejścia od zmiany czasu jest 1 kwietnia 2021 roku. Każde państwo musi się zdecydować, czy pozostanie przy czasie zimowym, czy letnim do kwietnia 2019. Nieoficjalnie Polska miałaby pozostać przy czasie środkowoeuropejskim letnim.
Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk, przedstawił szczegóły rozmów w Brukseli:
Polska poparła wniosek o opóźnienie wejścia w życie zmiany (...). Te decyzje są akceptowalne społecznie, mamy tego świadomość. Wydaje się, że to, co zaproponowała pierwotnie prezydencja austriacka, żeby do zmiany czasu doszło już w przyszłym roku na wiosnę, nie uzyskało akceptacji praktycznie większości państw Unii Europejskiej. Prezydencja austriacka zaproponowała kolejny termin, 1 kwietnia 2021 roku. Wydaje się, że ten termin jest akceptowalny.