deszcz

i

Autor: pexels/Lisa Fotios

Zima 2023/24

Zimy i śniegu nie będzie? Prognoza pogody na grudzień nie zachwyca

2023-11-08 15:31

Czeka nas atak zimy stulecia? A może powinniśmy wstrzymać się jeszcze przed wyciąganiem z szafy ciepłych kurtek i płaszczy? Eksperymentalna prognoza pogody na grudzień z pewnością zmartwi wszystkich, którzy uwielbiają zimowe sporty. Jest jednak nadzieja - pierwszy miesiąc nowego roku powinien nieco poprawić sytuację.

Wiele osób z niecierpliwością przewraca kartki w kalendarzu w oczekiwaniu na biały puch i szaleństwa na sankach, nartach i snowboardzie. Nic w tym dziwnego, zima 2023/24 zbliża się wielkimi krokami. A przynajmniej ta kalendarzowa, bo na zimę w pełnym tego słowa znaczeniu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Tak przynajmniej wynika z długoterminowej, eksperymentalnej prognozy. Pogoda w grudniu 2023 będzie nieco różniła się od tego, co zafundował nam ten miesiąc w poprzednim roku. Wszystko wskazuje na to, że średnia temperatura ma kształtować się powyżej normy. Oznacza to, że o białych świętach możemy jedynie pomarzyć.

Zagraniczne hity, które w 2023 roku kończą 10 lat!

Prognoza pogody - grudzień 2023

Zima w Polsce 2023/24 z pewnością Was zaskoczy. Długoterminowe prognozy pogody zapowiadają, że średnia miesięczna temperatura powietrza w całym kraju najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Wszystko wskazuje na to, że grudzień 2023 będzie najcieplejszy od wielu lat. Ostatni miesiąc roku może być jednak mokry - miesięczna suma opadów ma znaleźć się powyżej normy na terenie całej Polski.

Prognoza pogody - styczeń 2024

Prognoza pogody na styczeń 2024 wygląda już nieco bardziej zimowo. Wszystko ze względu na to, że miesiąc ten, pod względem temperatur, nie będzie odbiegał od lat wcześniejszych. Najchłodniej ma być w Suwałkach (średnia temperatura od –4.5 st. C do –1.7 st. C), Zakopanem (-4.4 st. C do –2.4 st. C) i Białymstoku (–4.1 st. C do –1.4 st. C.). Miesiąc ten, tak jak grudzień, może być mokry. Miesięczna suma opadów atmosferycznych będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej.