Spis treści
Zima w Polsce 2024 - będą mrozy stulecia? Pytanie zyskało na mocy po tym, gdy pod koniec grudnia słupek rtęci na tradycyjnych termometrach wskazywał miejscami dziesięć stopni Celsjusza. Niektórzy stracili nadzieje, że będziemy mieć do czynienia z prawdziwą mroźną zimą, gdy biały puch skrzypi pod butami. Inni natomiast ucieszyli się, że kolejny rok z rzędu ta pora roku jest bardzo łaskawa, ale czy na pewno? Zima usypia naszą czujność, bo jak pokazują długoterminowe prognozy pogody styczeń 2024 będzie bardzo śnieżny. Chodzi o rejony górskie, ale i nizinne! W pierwszych dniach Nowego Roku najwięcej opadów śniegu spodziewanych jest na północy. Z każdym kolejnym dniem biało zrobi się na ulicach miast położonych w centrum i zachodzie kraju.
Kalendarz dni wolnych od pracy 2024. Kiedy najbardziej opłaca się wziąć urlop?
Zima w Polsce 2024 - będą mrozy stulecia?
Zima w Polsce na dobre rozpocznie się w styczniu 2024. Temperatury praktycznie przez większość dni będą ujemne. Pierwsze dwa tygodnie to temperatury od 0 do -9 stopni Celsjusza w centrum. Na wschodzie jeszcze większe "minusy", bo od -2 do -10 stopni Celsjusza. Na zachodzie od 2 do -7, a na południu od 0 do -7 stopni Celsjusza. Na chłód narzekać będą również mieszkańcy północnej części Polski. W sumie najzimniej będzie 9, 10 i 11 stycznia. Po 15 stycznia będzie od 3 do -10 stopni Celsjusza i spodziewane są przelotne opady śniegu. Mrozy stulecia? Najniższe temperatury tej zimy odnotowane będą między 31 stycznia a 13 lutego. Kulminacja chłodu nastąpi od 1 do 9 lutego, gdy na termometrach w dzień zobaczycie -5, -6 i -8 stopni Celsjusza do -14 stopni Celsjusza w nocy! Po 14 lutego spodziewane są opady śniegu, ale i dodatnie temperatury.
Zima w Polsce 2024 - śnieg, opady
Śnieg w Polsce 2024 zacznie padać już w pierwszym tygodniu stycznia. Na północy opady spodziewane są od 1 stycznia, w centrum od 3 stycznia, a na wschodzie dzień później. Biały puch będzie sypać przez trzy dni, a co później? Do 17 i 18 stycznia dużo słońca, ale niskie temperatury. Później śnieg na nizinach spodziewany jest od 8 do 13 lutego, od 16 do 21 lutego oraz od 25 do 27 lutego. W marcu koniec zimy? Nic bardziej mylnego. Długoterminowa prognoza pogody wyraźnie wskazuje, że do 11 marca będziemy mieć do czynienia z opadami śniegu oraz temperaturami nieprzekraczającymi 4 stopni Celsjusza. W prognozach za to po 20 marca widoczne jest słońce!