Matematyka

i

Autor: East News

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 - MATEMATYKA. To zadanie sprawiło najwięcej trudności!

2023-07-03 16:06

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 są już znane. 3 lipca o godzinie 10:00 absolwenci szkół podstawowych poznali wyniki z poszczególnych części egzaminu ósmoklasisty. Najwięcej problemu sprawił jak zwykle arkusz CKE z matematyki. Za rozwiązanie zadań z królowej nauk ósmoklasiści uzyskali średnio 53 procent punktów możliwych do zdobycia. Wiemy, które zadanie sprawiło im najwięcej trudności.

Egzamin ósmoklasisty 2023 - wyniki z matematyki okazały się słabsze niż rok temu. Zgodnie z harmongramem absolwenci szkół podstawowych otrzymali dostęp do wyników egzaminu ósmoklasisty w poniedziałek, 3 lipca. Od godziny 10:00 liczby uzyskanych punktów zaczęły pojawiać się w systemie ZIU. I choć egzaminu 8-klasisty nie da się nie zdać, wyniki z poszczególnych jego części mają realny wpływ na proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki opublikowany został raport dotyczący wyników egzaminów ósmoklasisty 2023. Wynika z niego, że najsłabiej poszedł arkusz CKE z matematyki.

Za rozwiązanie zadań z matematyki ósmoklasiści uzyskali średnio 53 proc. punktów możliwych do zdobycia - czytamy.

Wyniki egzaminu z matmy okazały się zatem słabsze niż rok temu, gdy zdający uzyskali średnio 57 proc. punktów. Wiemy, które z zadań z arkusza sprawiło najwięcej trudności. Chodzi o zadanie otwarte. Mamy jego treść.

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie

Wyniki egzaminu 8-klasisty - matematyka

Jak dowiadujemy się ze strony MEiN, z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie otwarte, którego rozwiązanie wymagało umiejętności operowania obiektami matematycznymi, przekształcenia równania z jedną niewiadomą, aby obliczyć wysokość trójkąta. Oto jego dokładna treść:

W czworokącie ABCD o polu 48 cm2 przekątna AC ma długość 8 cm i dzieli ten czworokąt na dwa trójkąty: ABC i ACD (zobacz rysunek). Wysokość trójkąta ACD poprowadzona z wierzchołka D do prostej AC jest równa 2 cm. Oblicz wysokość trójkąta ABC poprowadzoną z wierzchołka B do prostej AC.