Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 - do kiedy dostarczyć do szkoły średniej? Rekrutacja już się rozpoczęła i wielu uczniów, jak co roku, martwi się, że nie uda im się dostać do wymarzonego liceum lub technikum. O wszystkim zdecydują właśnie wyniki egzaminu ósmoklasisty, które zostaną opublikowane ostatniego dnia lipca. Uczniowie, żeby sprawdzić rezultaty swojej nauki oraz ilość punktów muszą wejść na stronę ogólnopolskiego systemu informatycznego wyniki.edu.pl i tam zalogować się za pomocą hasła i loginu, który otrzymali w szkole. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Egzamin Ósmoklasisty 2020 - wniosek do szkoły
Do kiedy złożyć wniosek do szkoły średniej? Ministerstwo Edukacji Narodowej podało dokładne szczegóły. Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. W 2020 r. możliwe jest:
- przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty
- przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
O tym, czy się dostaliście do szkoły średniej, w której złożyliście wniosek, dowiecie się 12 sierpnia 2020. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej. Od 13 sierpnia do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. MEN na swojej stronie internetowej zaznacza, że należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej (do 4 sierpnia). W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe zdający przedkłada również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.