Zima

i

Autor: Canva

Wybuch ciepła w lutym. Takich temperatur jeszcze nie było!

2023-02-23 9:55

Pogoda w lutym nie przestaje zadziwiać. Jeszcze kilka dni temu mieliśmy do czynienia z silnymi wichurami, za które odpowiadały cyklony Ulf i Willy. Na horyzoncie widać jednak poprawę. Dziś w całej Polsce wiosna. Na zachodzie nawet kilkanaście stopni na plusie. Tak ciepło nie było od pierwszych tygodni stycznia.

Pogoda oszalała! Chociaż zima kalendarzowa trwa w najlepsze, to na termometrach już wiosna. Synoptycy nie pomylili się w swoich prognozach na luty 2023. Jak czytaliśmy w długoterminowych raportach, drugi miesiąc nowego roku miał być bardzo dynamiczny pod względem zjawisk pogodowych. O prawdziwości prognoz przekonujemy się właściwie codziennie. Luty przywitał nas przecież siarczystymi mrozami i silnym powiewem zimy, by następnie zasugerować, iż wiosna nadejdzie szybciej, niż można się było spodziewać. Nadzieje milionów Polaków ostudziło jednak wkroczenie cyklonów Ulf i Willy, które nie tylko przyniosły silne ochłodzenie, ale również niszczycielskie wichury. Zagrożenia wynikające z prędkości wiatru były tak duże, że RCB wydało odpowiednie alerty. Na horyzoncie mowa jednak o silnym ociepleniu. Na termometrach nawet kilkanaście stopni na plusie. Tak ciepło w lutym jeszcze nie było!

Jaka będzie wiosna 2023? TAKIEJ pogody nikt się nie spodziewa. Upalna wiosna przed nami?

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Wiosna w lutym?

Najnowsze prognozy mogą mocno zaskoczyć, biorąc pod uwagę to, z czym mieliśmy do czynienia za oknem zaledwie kilka dni temu. W Polsce powiew wiosny. Czwartek 23 lutego zapowiada się zdecydowanie najcieplej. Na zachodzie kraju, m.in. we Wrocławiu, należy spodziewać się nawet 13 stopni na plusie, co jest w tym miesiącu rekordem. W centrum do 8 stopni, natomiast na południu od 9 do 11. Niestety, wiosenna aura nie utrzyma się długo. Za nami pierwsza od dawna mroźna noc. W kolejnych dniach czeka nas spadek temperatur, a nawet ponowne opady śniegu.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?