trąba powietrzna

i

Autor: E. R. Degginger/East News

Trąby powietrzne, burze i gradobicia w Polsce! Tak ekstremalnej pogody jeszcze nie było

2019-04-05 17:06

Od dłuższego czasu trwają rozmowy na temat zmian klimatu, jakie stale zachodzą. To człowiek w bardzo dużym stopniu na to wpływa, zmieniając bezpowrotnie naszą planetę. W efekcie topnieją lodowce, a gatunki roślin i zwierząt wymierają. W najbliższym czasie czekają nas gwałtowne zmiany pogody, jakich jeszcze nigdy nie widzieliśmy w Polsce.

Trąby powietrzne, burze i gradobicia w Polsce! Tak ekstremalnej pogody jeszcze nie było. W Polsce obserwować można coraz większe zmiany pogodowe. Są niestety spowodowane szkodliwą dla środowiska działalnością ludzką. Już niedługo w Polsce występować będą gwałtowne burzy, gradobicia, trąby powietrzne oraz susza. Sprawdź szczegóły na ESKA.pl

Przeczytaj także: Pogoda na Majówkę 2019: Zakopane, morze, Mazury, Warszawa - prognoza długoterminowa

Zobacz: Dzień ziemi 2019 - kiedy jest? Jakie jest hasło?

QUIZ Rekordy klimatyczne w Polsce i na świecie
Pytanie 1 z 10
Najwyższa zanotowana temperatura w Poslce wyniosła:

Trąby powietrzne, burze i gradobicia w Polsce! 

Na tvnmeteo.tvn24.pl opublikowano rozmowę z Katarzyną Karpą-Świderek z WWF. W rozmowie przedstawiła ona raport 2050 Polska dla Pokoleń. Jak twierdzi, jeżeli nie przestaniemy zmieniać planety, Polska oraz jej krajobraz może się drastycznie zmienić. Czekają nas silne gradobicia na zachodzie, w centrum kraju trąby powietrzne, a na Dolnym Śląsku powodzie. W województwie łódzkim może z kolei wystąpić susza, w Suwałkach 33 stopni Celsjusza, a we Wrocławiu - nawet 40 stopni. Mogą zacząć występować burze, które będą wzniecać pożary. W morzu zostanie wprowadzony stały zakaz kąpieli, ze względu na sinice. Tak według raportu może wyglądać Polska w 2050 roku.

Raport 2050 Polska dla Pokoleń przygotowany przez Boston Consulting Group (BCG) we współpracy z WWF Polska zawiera dwa scenariusze dla Polski. Jeden niebezpieczny, który zakłada wyżej wymienione skutki, jeżeli nie zmienimy polityki ekologicznej. Drugi natomiast jest bezpieczny dla nas, ponieważ zakłada zmiany, które uchronią nas przed powodziami, trąbami powietrznymi oraz gradobiciami. Wymaga to jednak zwrócenia uwagi, na kwestie związane z ochroną środowiska. Wszystko zależy od Polaków i od tego, czy są w stanie zacząć dbać o nie.