Tomasz Mackiewicz - rodzina himalaisty błaga o pomoc! Dramat na himalajskim szczycie Nanga Parbat jeszcze się bowiem nie zakończył. Polak zdobył górę wraz Francuzką Elisabeth Revol. W drodze powrotnej pogoda uległa jednak pogorszeniu, co uniemożliwiło im zejście na dół. Szybko zorganizowano grupę ratunkową, w której skład wchodzili Adam Bielecki i Denis Urubko. Polakom udało się znaleźć Revol, lecz wejście po Mackiewicza okazało się zbyt niebezpieczne. Nadzieja na jego ratunek jednak nie zgasła. Apel o wznowienie akcji, wystosował ojciec Tomasza.
Sprawdź: poruszające zdjęcia sportów ekstremalnych i najbardziej niedostępnych zakątków świata >>
Wzruszający apel ojca polskiego himalaisty
Rodzina Tomasza Mackiewicza wierzy, że himalaista wciąż żyje! Jego ojciec, Witold Mackiewicz, w rozmowie z Newsweekiem zaapelował o pomoc dla syna. Błagam o wznowienie akcji ratunkowej dla mojego syna Tomka. Ja wiem, czuję to, że on wciąż żyje. Tomek potrafi przeżyć przez 6 dni w jamie śnieżnej na podobnej wysokości. To twardy i bardzo uparty chłopak - powiedział pan Witold. Mężczyzna dodaje, że jest wdzięczny za dotychczasowe starania, ale prosi, by nie zostawiać jego dziecka, jeśli jeszcze może żyć.
Tomasz Mackiewicz - żona dziękuje za pomoc
Żona Tomasza Mackiewicza, Anna Solska, wyraziła zaś wdzięczność za pomoc dla jej męża. W wywiadzie dla TVN 24 dziękowała wszystkim zaangażowanym w akcję na Nanga Parbat oraz internautom, którzy wsparli internetową zbiórkę pieniędzy, której celem było wynajęcie śmigłowca ratunkowego.
Autor: brak danych
Pierwsza Pomoc - ratownictwo medyczne to aplikacja, którą stworzyli policjanci, strażacy i medycy z Bydgoszczy! Jak uratować komuś życie? Co robić w sytuacji zagrożenia życia? Uzupełnijcie swoją wiedzę na ESKA.pl!
Tomasz Mackiewicz - dzieci
Na powrót Tomasza Mackiewicza liczą też jego dzieci. W domu czekają na niego dwie córeczki i syn.
Kim jest Tomasz Mackiewicz?
Tomasz Mackiewicz to wyjątkowy polski himalaista. Przez wiele lat był uzależniony od narkotyków i dopiero wspinaczka pomogła mu wyjść z nałogu. Podczas swoich wypraw korzystał z najtańszego sprzętu, a mimo to udawało mu się osiągać sukcesy. Nanga Parbat, jedną z najwyższych gór na świecie, próbował zdobyć kilka razy. Udało mu się to dopiero w 2018 roku.