Marcelina Zawadzka

i

Autor: screen z Instagram/halotupolsat, AKPA

księga imion

To królewskie imię nosi tylko 100 chłopców w Polsce. Marcelina Zawadzka nazwała tak syna

2024-10-21 15:22

Imię służy nie tylko do identyfikacji konkretnej osoby. To również pewnego rodzaju przesłanie wpływające na to, jakimi jesteśmy ludźmi. Doskonale wiedzą o tym świeżo upieczeni rodzice, którzy chcą wybrać dla swojego malucha imię z wyjątkowym przesłaniem. Jeśli jesteście wśród nich, to mamy dla was niezwykle ciekawą opcję z pięknym znaczeniem!

Wybór imienia dla dziecka to jedna z pierwszych, a zarazem najważniejszych decyzji, jakie podejmują przyszli rodzice. Imię, które nadajemy naszemu potomkowi, będzie towarzyszyć mu przez całe życie, kształtując jego tożsamość i wpływając na sposób, w jaki postrzegają go inni. W Polsce popularne są zarówno klasyczne imiona, jak i te bardziej współczesne. Niektórzy rodzice decydują się jednak na wyjątkowy krok i wybierają dla swojego dziecka imię, które jest niezwykle rzadkie, a czasami nawet unikalne. Taką decyzję podjęła m.in. Marcelina Zawadzka, która 9 października 2024 powitała na świecie swojego pierwszego synka.

Horoskop na 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Te trzy znaki będą miały wyjątkowy rok

Imię Leonidas - co oznacza?

Leonidas to imię pochodzenia greckiego, które oznacza "mający siłę lwa". Ze względu na to, że jest to niezwykle oryginalne imię, kojarzyć może się przede wszystkim z dziejami starożytnymi. Nosił je król Sparty, który zasłynął z heroicznej bitwy pod Termopilami. Bronił on wąwozu, wraz z niewielką liczbą żołnierzy, przed Persami. W związku z tym, że zginął w trakcie silnego natarcia, stał się symbolem bohaterskiej walki do końca.

Osoby noszące to imię są niezwykle odważni, pewni siebie, empatyczni i dążący do spełniania marzeń. Leonidas kojarzony jest z męstwem i niezłomnością. Ma naturalną zdolność do przywództwa, przez co może być wyrozumiałym i empatycznym szefem. To mężczyzna szanujący ludzi, pracę, tradycję i dyscyplinę. W Polsce imię to nosi zaledwie 121 chłopców (stan na 19.01.2024). Częstsze jest u wyznawców Kościoła wschodniego (zarówno grekokatolików, jak i prawosławnych).

Zobacz galerię: Imiona, które śmieszą obcokrajowców. Ich znaczenie wywołuje ogromne zdziwienie

Różowy Październik - jak rozmawiać z dziećmi o raku? SuperZdrowi
Jak rozmawiać z dziećmi o raku? Jak może skończyć się przemilczenie tematu choroby w rodzinie? Między innymi o tym w najnowszym odcinku podcastu SuperZdrowi, Kasia Grodzka rozmawia z Lidią Dyndor, twórczynią kanału Onko Fitka Lidka i autorką książki "Moja mama jest kosmitką?".
SuperZdrowi