Disco Polo w telewizji zaistniało w połowie lat 90. XX wieku. O tym, jak niewielkie pieniądze szły na realizację klipów, bądź jakie były możliwości produkcyjne, możecie się przekonać oglądając video do hitu: Historia pewnej miłości, Shazzy czy Tarzan Boy, Tarzana (Krzysztofa Rutkowskiego). Chociaż sam fakt posiadania videoklipu był czymś wielkim, bo w tamtych latach nie wszystkich było stać na realizację nawet najtańszego muzycznego obrazka.
Sprawdź najlepsze piosenki disco polo i oglądaj najlepsze programy Disco polo. >>
Pod koniec XX wieku modne stały się koncertowe teledyski. Jednym z pionierów takiego sposobu był zespół Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Zresztą, do dziś niektórzy wykonawcy wykorzystują tę opcję.
Co się dzieje w starych teledyskach disco polo? Zazwyczaj bohaterem jest wokalista bądź cały zespół, który wczuwa się w brzmienie i swoim zachowaniem próbuje przekazać sens piosenki. W tamtych czasach korzystano z trzech możliwości:
-
Kawałek smutny, w którym bohater klipu musi pokazać swoje przejęcie np. w Wolność, Boys;
-
Fabuła np. Blondyneczka, w której wokalista Bayer Full poszukuje tytułowej bohaterki;
-
Prosty, tani klip, który ma tylko poprawiać humor i wypromować utwór np. Majteczki w kropeczki, Bayer Full.
Obecnie w większości nowych teledysków do utworów disco polo, jedną z głównych ról odgrywają kobiety. Zazwyczaj przedstawiona jest romantyczna historia pary zakochanych w sobie ludzi. Dowodem niech będą klipy do takich singli jak: Przez twe oczy zielone, Los Przekorny (Akcent), Ona tańczy dla mnie (Weekend), Ona jest taka cudowna (Piękni i Młodzi), Wymarzona (MIG) czy Ona czuje we mnie piniądz (Łobuzy).
Zenek Martyniuk Akcent. Zobacz czy jak dobrze znasz jego piosenki >>