Praca dyplomowa dla wielu osób to prawdziwy koszmar. Nie chodzi tu samo napisanie czy obronienie. Często katorgą jest już samo znalezienie tematu. Pochłania to czas i zabiera cierpliwość. W związku z tym Polskie Linie Lotnicze LOT ułatwiają wam podjęcie decyzji i ogłaszają pierwszą edycję konkursu na pracę dyplomową z zakresu lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Konkurs jest skierowany do absolwentów wszystkich uczelni studiów I i II stopnia.
LOT - KONKURS DLA STUDENTÓW
Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z 12 najstarszych linii lotniczych na świecie, lider rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Dostrzegając ogromny potencjał we współpracy środowisk biznesowych z naukowymi oraz chcąc w niestandardowy sposób uczcić 90 lat istnienia firmy, LOT zaprasza studentów uczelni wyższych w Polsce do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo.
Partnerem merytorycznym LOT-u przy organizacji Konkursu jest Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, jednego z najprężniej działających ośrodków naukowo-badawczych w regionie. Do kapituły konkursowej zaproszono przedstawicieli 20 najważniejszych uczelni w kraju, w tym m.in. Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Politechniki Rzeszowskiej.
W konkursie wyłonione zostaną prace wyróżniające się oryginalnością tematu, jakością przeprowadzonych badań i analizy uzyskanych danych, samodzielnością i jakością wniosków oraz przydatnością dla rozwoju biznesu lotniczego. Jesteśmy przekonani, że konkurs przyczyni się do powstania prac wnoszących nowe wartości do dorobku naukowego w obszarze lotnictwa pasażerskiego i będzie inspiracją do poszukiwania nowych, nowych tematów i innowacyjnych rozwiązań z zakresu lotnictwa
- mówi dr hab. Elżbieta Szymańska, prof. nzw. Kierownik Katedry Gospodarki Turystycznej Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.
LOT - konkurs na pracę dyplomową
O co dokładnie chodzi? Zasady w skrócie, z myślą o wszystkich zainteresowanych, przybliżamy poniżej:
- KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ? Konkurs jest skierowany do studentów I i/lub II stopnia uczelni publicznych i niepublicznych na terenie Polski, którzy będą bronili swoje prace dyplomowe w roku akademickim 2019/2020.
- CO TRZEBA ZROBIĆ, BY WZIĄĆ UDZIAŁ? Aby wziąć udział w konkursie należy wybrać temat swojej pracy dyplomowej z zakresu lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo, napisać innowacyjną, popartą ciekawymi badaniami pracę, obronić ją a następnie zgłosić do konkursu.
- SZCZEGÓŁY: Konkurs jest prowadzony w dwóch kategoriach: na pracę licencjacką/ inżynierską oraz na pracę magisterską. Zgłaszane prace mogą być napisane w języku polskim i angielskim.
- TERMIN ZGŁOSZEŃ: Obronione prace, wraz z kompletem dokumentów należy wysłać od 10.05.2020 roku do 30.09.2020 na adres: [email protected].
- GDZIE ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI? Więcej informacji na stronie www.lot.com/konkurs. Tam dokładniej wytyczne odnośnie wymaganej dokumentacji pracy konkursowej oraz regulamin można znaleźć na stronie.
Konkurs LOT-u - harmonogram
- OTWARCIE PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ: 10 MAJA 2020
- TERMIN ODDANIA PRAC: 30 WRZEŚNIA 2020
- OBRADY JURY: 10 PAŹDZIERNIKA – 16 LISTOPADA 2020
- OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD: GRUDZIEŃ 2020
LOT - tematy
Tematów na pracę dyplomową jest mnóstwo. Zagadnienia, do zbadania których zaproszono uczestników konkursu to między innymi: modele biznesowe linii lotniczych, sektor lotniczy a konkurencyjność gospodarki narodowej, determinanty i źródła konkurencyjności linii lotniczych, nowoczesne technologie w sektorze lotniczym, czy prawno-organizacyjne uwarunkowania rozwoju lotnictwa. Oznacza to, że do udziału w konkursie mogą przystąpić studenci kierunków nie tylko technicznych, ale także m.in. turystycznych, marketingowych oraz socjologicznych.
Być może zainteresują bądź zainspirują Was następujące zagadnienia:
- determinanty i źródła konkurencyjności linii lotniczych,
- modele biznesowe linii lotniczych,
- nowoczesne technologie w sektorze lotniczym,
- sektor lotniczy a konkurencyjność gospodarki narodowej,
- wykorzystanie Big Data i zaawansowanej analityki w optymalizacji procesów biznesowych w sektorze usług lotniczych,
- nowoczesne metody kształcenia załóg lotniczych - aspekt technologiczny oraz programowy,
- nowoczesne technologie w lotnictwie: awans technologiczny- modyfikowanie systemów, produkcja systemów,
- rola transportu w rozwoju turystyki,
- aspekty finansowe transportu lotnicze,
- prawno-organizacyjne uwarunkowania rozwoju lotnictwa
- rynek frachtu lotniczego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej
- infrastruktura transportu lotniczego w Polsce
- bezpieczny łańcuch dostaw transporcie lotniczym
- monitorowanie i projektowanie jednostek ładunkowych
LOT - nagrody
Biorąc udział w konkursie można zapewnić sobie wymarzoną przyszłość. Do wygrania są nagrody pieniężne, bilety lotnicze i płatne staże u narodowego przewoźnika. Celem akcji jest promowanie w środowisku akademickim lotnictwa, jako branży z dużą dynamiką wzrostu oraz potencjałem do rozpoczęcia i rozwoju kariery w wielu obszarach zawodowych.
Jury w grudniu 2020 roku ogłosi trzech zwycięzców w dwóch kategoriach. Laureaci mogą liczyć na płatny trzymiesięczny staż w LOT. Ponadto autorka/autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 PLN i dwuosobowy bilet lotniczy na wybranej trasie LOT-u. Nagrodą za zajęcie II miejsca będzie bilet dla dwóch osób na wybranej trasie LOT-u, zaś za III miejsce bilet dla jednej osoby na dowolnej trasie LOT-u.
- I miejsce – 10.000 PLN, bilet lotniczy dla dwóch osób na wybranej trasie LOT-u + płatny 3 miesięczny staż w LOT
- II miejsce – bilet lotniczy dla dwóch osób na wybranej trasie LOT-u + płatny 3 miesięczny staż w LOT
- III miejsce – bilet lotniczy dla jednej osoby na wybranej trasie LOT-u + płatny 3 miesięczny staż w LOT
Materiał powstał przy współpracy z PLL LOT.