Sylwester 2017 - jak pomóc psu podczas fajerwerków? Leki i sposoby.

i

Autor: Fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER/ EAST NEWS Pokaz fajerwerków

Sylwester 2017 - jak pomóc psu podczas fajerwerków? Leki i sposoby

2017-12-12 12:12

Sylwester 2017/2018 zbliża się wielkimi krokami. Podczas przygotowań nie zapomnij o swoim pupilu. Psy i koty przeżywają pokaz fajerwerków dużo ciężej niż my. Wystrzały i huki potrafią je doprowadzić do szaleństwa. Jak pomóc zwierzętom przetrwać wyjątkowo ciężką dla nich noc? 

Nowy Rok bez fajerwerków? Wielu z nas sobie tego nie wyobraża. Mimo to w kilku miastach władze przychylają się do pomysłu aktywistów, żeby z pokazu zrezygnować. Taki pomysł wpłyną miedzy innymi do Warszawy. Dlaczego? Główne powody są dwa. Pierwszym z nich jest smog. Drugi to zwierzęta, które cierpią podczas niego najbardziej. Na szczęście istnieją sposoby, aby im pomóc. Na ESKA.pl przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą ułatwić wam i waszym podopiecznym przetrwanie Sylwestra

Sylwester 2017 - Jak pomóc psu?

Psy i koty mają o wiele czulszy od nas zmysł słuchu. Jeśli chcemy im pomóc powinniśmy przestrzegać kilku prostych sposobów. Po pierwsze: nie zostawiajmy zwierzaka samego na wiele godzin. Jeśli musimy, zamknijmy go w miejscu wyciszonym i ciemnym. Wybierzmy, przykładowo łazienkę - tam nie spowoduje wielu szkód. Zostawmy z nim jego posłanko, ulubione zabawki, miskę z woda i jedzeniem. Pies lub kot nie może czuć się ukarany. Robimy to dla jego bezpieczeństwa. Nic jednak nie uspokoi go tak jak obecność właściciela. Jeśli posiadamy szczeniaka musimy być dobrze przygotowani. Może się okazać, że nasz pupil pokazy znosi dobrze. Gdyby jednak zanieczyścił podłogę nie wolno nam na niego krzyczeć.

Psy czy koty - które są mądrzejsze? Badania rozwiały wątpliwości

Autor: brak danych

  Psy czy koty - co lepsze? Podczas dyskusji o wyższości psów nad kotami (lub odwrotnie) miłośnicy czworonogów dysponują zawsze ogromną liczbą argumentów. Jednak niewiele z nich jest tak naprawdę poparta konkretnymi dowodami. Nareszcie powstało badanie naukowe,

Sylwester 2017 - Tabletki dla psa

Jeśli mimo wszystko obawiamy się reakcji zwierzęcia, możemy zainwestować w leki. Dobrze sprawdzi się obroża z walerianą lub tabletki ziołowe. Kosz to od 6 do 50 złotych. Możemy je nabyć zarówno w internecie jak i sklepach zoologicznych. Jeśli posiadamy kota wychodzącego, najlepiej jeśli zamkniemy go w domu. Ta noc nie jest odpowiednia na długie spacery. Najważniejsze jest aby nie brać psa na pokaz! Zwierzak może nie tylko poważnie się wystraszyć, ale próbować łapać petardy! To doprowadziłoby do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Jeśli będziecie przestrzegać tych wskazówek, wszystko skończy się dobrze.