Stwierdzenie Buddy Młodzieżowym Słowem Roku 2024? Internauci zaskakują kreatywnością

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRSS Stwierdzenie Buddy Młodzieżowym Słowem Roku 2024? Internauci zaskakują kreatywnością

O CO CHODZI?

Stwierdzenie Buddy Młodzieżowym Słowem Roku 2024? Internauci zaskakują kreatywnością

Trwa dziewiąta edycja plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. Internauci już zgłaszają swoje propozycje i tradycyjnie nie brakuje pomysłowości. Są zgłoszenia związane z grami, ale również Youtuberami. Jedno z nich związane jest z aresztowanym w połowie października Buddą. Jakie jego stwierdzenie zostało zgłoszone? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Stwierdzenie Buddy - Młodzieżowe Słowo Roku 2024
  2. Młodzieżowe Słowo Roku 2024 - zasady

Co wygra Młodzieżowe Słowo Roku 2024? Wyniki dziewiątej edycji poznamy lada chwila i już nie możemy się doczekać. Coroczny plebiscyt cieszy się dużą popularnością. Za jego sprawą starsze osoby mogą dowiedzieć się jakich słów używają obecnie nastolatkowie. Rok temu wygrało słowo "rel", a dwa lata temu "essa". Trzy lata temu natomiast najlepszy okazał się "śpulkolot". W tym roku wśród zgłoszeń znalazło się stwierdzenie "wylać azbest" jako kompletne przekręcenie czyjejś opowieści. Znalazło się też "pogadane" używane chociażby w momencie, gdy rozmówca nie podejmuje dyskusji i twardo obstaje przy swojej racji. W gronie propozycji znalazło się też stwierdzenie, które ma być związane z Buddą, Youtuberem, któremu prokuratura postawiła mocne zarzuty związane z oszustwami podatkowymi.

Młodzieżowe słowo roku 2024. Jakie wyrażenia powalczą o tytuł?

Budda dał im nowe domy, a teraz jest za kratami! Powodzianie drżą o swój los

Stwierdzenie Buddy - Młodzieżowe Słowo Roku 2024

Internauci słyną z pomysłowości i postanowili zgłosić do plebiscytu stwierdzenie "stworzyć historię". Jednak postanowili zmienić jego znaczenie na ironicznie. Jeden z użytkowników serwisu Wykop wysyłając zgłoszenie napisał, że ma oznaczać sytuację nieprzemyślaną, absurdalne działanie, które doprowadziło do poważnych konsekwencji. Skąd ten pomysł? Budda bardzo często używał mówił "tworzymy historię", w swoich filmach. Historię tworzył organizując loterie, kupując Lamborghini Huracan STO, odwiedzając fabrykę Koenigsegga w Szwecji, rozdając pieniądze, robiąc rzeczy, których jeszcze nikt nie robił i tworząc motoryzacyjny kontent jakiego jeszcze świat nie widział. Czy wygra? Poprosiliśmy organizatorów o komentarz.

Otrzymaliśmy odpowiedź: wszystkie definicje zgłaszanych słów/wyrażeń przez Internatów są brane pod uwagę i konsultowane z Jury Plebiscytu (językoznawcy) oraz obserwatorium Młodzieży.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024 - zasady

Plebiscyt przebiega w dwuetapowej formule. W I etapie od 8 października do 5 listopada br. będzie można zgłaszać propozycje słów konkursowych wraz z ich znaczeniami i przykładami użycia. Spośród słów zgłaszanych najczęściej, Jury wyłoni finałową dwudziestkę, konsultując swoją decyzję z młodzieżowym zespołem doradczym. W II etapie plebiscytu, tj. od dnia 13 do 30 listopada internauci zdecydują w kolejnym głosowaniu, które z dwudziestu finałowych słów zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2024. Dodatkowo zostanie przyznana Nagroda Jury za zgłoszenie najciekawszego słowa wraz z jego definicją. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi na początku grudnia 2024.

Restauracja Strefa 77 - właścicielką jest Grażynka, partnerka Buddy