Spis treści
Silny atak zimy, siarczyste mrozy i opady śniegu. Jaka pogoda czeka nas w drugiej połowie listopada? Synoptycy zapowiadają zmiany i sugerują, by powoli wyciągać zimowe ubrania z szaf. Zgodnie z zapowiedziami ekspertów pogodowych długi weekend związany z Narodowym Świętem Niepodległości przyniósł poprawę pogody. Wskaźniki na termometrach pokazały wyższe wartości, które utrzymują się do tej pory. Z najnowszych raportów wynika, że wyż z naszego regionu w okolicach nadchodzącego weekendu odpuści, a panowanie przejmą kolejne, bardzo aktywne niże atlantyckie, które uderzą także w Polsce. Jak podają eksperci ze strony FaniPogody.pl, pierwszy z niżów z zachodu dotrze do nas już w poniedziałek, 18 listopada. Po południowej stronie niżu napływać będzie jednak ciepłe powietrze, dlatego też o ataku zimy z prawdziwego zdarzenia nie będzie jeszcze mowy. Zamiast opadów śniegu, w kraju należy spodziewać się opadów deszczu. Sytuacja ma się zmienić w kolejnych dniach przyszłego tygodnia.
Za pierwszym niżem z północy spływać zacznie chłodne powietrze arktyczne. W Polsce i w regionie zrobi się znacznie chłodniej - zapowiadają synoptycy.
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami druga połowa listopada przyniesie silny atak zimy.
Silny atak zimy już za moment. Podano datę!
Według najnowszych raportów, kolejny niż, który dotrze do nas z zachodu, przyniesie prawdopodobnie silny atak zimy.
Według obecnych prognoz śnieżyca związana z niżem wkroczyć ma do Polski z zachodu w nocy z wtorku na środę 19-20 listopada. (...) W środę niż, a wraz z nim intensywna śnieżyca przemieszczać miałaby się przez Polskę z zachodu na wschód. Przy czym obecne prognozy modeli pogodowych wskazują, że wraz z przesuwaniem się na wschód niż nieco by się wypełniał. Dlatego też śnieżyca nieco traciłaby swoją intensywność - czytamy na FaniPogody.pl.
Do kiedy utrzymają się opady śniegu? Wszystko wskazuje na to, że do końca przyszłego tygodnia. Biały puch ma sypać w całym kraju, a niskie, minusowe temperatury, pozwolą mu utrzymać się na powierzchni.
Pogoda w grudniu 2024
Dostępna jest już długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2024. Według meteorologów z IMGW, średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie się zawierać w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Temperatura powyżej normy możliwa jest na zachodzie i Ziemi Łódzkiej. Miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna z kolei kształtować się powyżej normy wieloletniej.