Album zespołu Sad Smiles zbliża się wielkimi krokami. Zapowiada go singiel Dziwny film, pojawią się na nim również znane już utwory, takie jak Terapeuta, Rutyna czy Ozdoba. Pora na kolejny numer, który znajdzie się na krążku! Singiel O muzyce ukazuje zupełnie nową twarz zespołu!
Utwór czerpie dużo z lat 50.
Inspiracją były zarówno przeżycia wewnętrzne artystów, jak i twórcy, tacy jak: Paul Anka, Dean Martin, Frank Sinatra, The Moonglows czy Pavement — w szczególności utwór Harness Your Hopes - B-side. Singiel grany na koncertach wprowadza w melancholię i przywołuje głębokie refleksje, a także wiele wspomnień, dlatego też wzbudza ogromne wzruszenie zarówno wśród słuchaczy jak i samego zespołu.
„O muzyce” jest piosenką o wszystkim, z czym słuchacz ją utożsami. Można ją nazwać „balladą dla muzyki” - utwór został napisany pod wpływem naszej miłości do niej. Uważamy, że jest ona pewnym łącznikiem między ludźmi. Językiem, dzięki któremu wszyscy możemy zrozumieć zarówno innych, jak i samych siebie. Jest tematem uniwersalnym i ruchomym — muzykę można utożsamić z wszystkim i z każdym. Piosenka ta może być stricte „o muzyce”, jednakże tą „muzyką” może być również bliska osoba, na której Wam zależy
- komentuje zespół Sad Smiles.
Sad Smiles - trasa koncertowa 2025
Już niedługo Sad Smiles ruszą w trasę koncertową, promującą swój nadchodzący, debiutancki album Bunt, który jest już dostępny w preorderze. Album ujrzy światło dzienne nakładem wytwórni 33 Records. Ukaże się na wyjątkowym, kolorowym winylu oraz na CD. Oto miejsca, które zespół odwiedzi w ramach swojej zbliżającej się trasy:
- 07.06 - Jasło
- 14.06 - Czeladź
- 28.06 - Rynarzewo
- 29.06 - Inowrocław
- 04.07 - Pacanów/Biechów
- 14.08 - Krobia
- 15.08 - Mosina
- 16.08 - Poznań
- 17.08 - Wiatrowiec-Wągrowiec
- 29.08 - Kamień Krajeński
- 30.08 - Tuczno k. Pobiedzisk
- 31.08 - Skotniki/Sulejów
- 12.09 - Polskie Radio Czwórka
- 19.09 - Radio Rzeszów
- 21.11 - Kamienna Góra
- 22.11 - Zielona Góra
Sad Smiles - twórczość i doświadczenie sceniczne
Sad Smiles — zespół złożony z czterech nastolatków, którzy kochają muzykę. Średnia wieku w kapeli to... 18 lat, a już piszą dojrzałe teksty, komponują muzykę i tworzą własne piosenki. Ciężko tym zdolnym nastolatkom przydzielić konkretne role w zespole, ponieważ każdy z nich gra na wielu instrumentach – pomiędzy piosenkami zamieniają się nimi, lawirując z gracją między kablami i mikrofonami. Nie można też zamknąć ich w jednym gatunku muzycznym. To przede wszystkim alternatywny rock, ale nie tylko. Jedno jest pewno – jest tu pasja i energia. Dużo energii!
Zespół a swoim na koncie wygraną w kilku przeglądach (z Jarocinem, Famą i Fest Muzą na czele), zagrał też ponad 100 (!) koncertów, między innymi przed Pidżamą Porno, zespołem Raz Dwa Trzy czy grupą Happysad. Sad Smiles supportowali także The Subways podczas ich polskiej trasy. W ostatnich miesiącach zagrali na scenach głównych OFF Festivalu, wystąpili też na Męskim Graniu, Inside Seaside, Watermill Festivalu w Niemczech, CieszFanów Festivalu, Takt Festivalu (Serbia – jako headliner) oraz na showcasach Great September i Tak Brzmi Miasto.
Ich ostatnie single były emitowane w kilkudziesięciu stacjach radiowych z Czwórką, Radiem 357, Trójką, Eską Rock, Antyradiem i Radiem Nowy Świat na czele.