Eurowizja 2020 zbliża się wielkimi krokami. Już za niewiele ponad dwa miesiące, zwyciężczyni ostatniej edycji The Voice of Poland - Alicja Szemplińska zawalczy o zwycięstwo dla naszego kraju. Młoda artystka wykona przed publicznością złożoną z osób z całego świata swój najnowszy singiel Empires, za którego tekst odpowiadają autorzy eurowizyjnego hitu Viki Gabor czy też jej kompozycji stworzonej z Kayah, czyli Patryk Kumór oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.
Niedługo po tym, jak utwór zadebiutował na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji, fani z całego świata zachwycili się talentem Alicji i wyrazili wielkie nadzieje na to, że po dwóch latach nieobecności, Polsce uda się awansować do wielkiego finału i zająć w nim przyzwoite miejsce. W sieci pojawiło się też sporo filmików z serii reakcje na, gdzie ich autorzy oceniali eurowizyjną propozycję naszego kraju. Wśród nich znalazła się również opinia uwielbianej przez internautów trenerki śpiewu, która na swoim kanale oceniała zdolności wokalne największych gwiazd muzyki. Co miała do powiedzenia na temat Alicji?
Alicja Szemplińska - reakcje na Empires
Wszystko wskazuje na to, że Alicja Szemplińska ma szansę na to, by zajść naprawdę daleko. Tak twierdzą najwięksi fani Eurowizji oraz specjaliści od szkolenia wokalu. Na kanale Eurovision Hub, wielbiciele konkursu z całego świata docenili naszą reprezentantkę za jej bardzo silny wokal, umiejętność kontrolowania go w trakcie występu, a całą kompozycję przyrównali do hitów znanych z serii filmów o Bondzie. Jeden z fanów przyznał, że miał ciarki na całym ciele.
Również The Honest Vocal Coach, popularna na YouTubie trenerka wokalu zachwyciła się wykonaniem Alicji Szemplińskiej w Szansie na Sukces i wskazała Polskę jako jednego ze swoich trzech faworytów. - Jej głos jest niesamowity - przyznała.