To, kim był Rafał Górecki być może zainteresuje młodszą część widowni. Możemy przypuszczać, że pokolenie urodzone od 2010 roku nie miało pojęcia o Youtuberze, który bawił, dostarczał humoru i inspirował innych twórców. Kiedyś, to właśnie pranki na ulicy były najpopularniejszą formą twórczości na YouTube, a Ravgor był właśnie jednym z prekursorów. A zdecydowanie jednym z najpopularniejszych przedstawicieli. Zyskał sławę i uznanie wśród innych twórców. Swoje najpopularniejsze filmy nagrał wspólnie z Maćkiem Dąbrowski z kanału "Z D*py", Wapniakiem oraz Krzysztofem Golonką, Mistrzem Świata Trików Piłkarskich. W ostatnich latach rzadko publikował materiały, aż ostatecznie zdecydował się zawiesić swoją karierę. Wszystko w wyniku problemów zdrowotnych.
Wspomnienie Ravgora - najpopularniejsze filmy
Ravgor założył swój kanał na YouTube w lutym 2011 roku. Nagrał kilkadziesiąt filmów, które w pewnym momencie zniknęły. Jego kanał na przestrzeni lat zebrał ponad 667 tysięcy subskrypcji. Najpopularniejsze filmy Rafała Góreckiego, to:
- NIEWIDOMY chłopczyk OKRADZIONY (ale to ustawiony prank) - 4,1 mln wyświetleń.
- Gdzie jest bankomat? - 2,2 mln wyświetleń
- Oklaskiwanie przechodniów - 1,8 mln wyświetleń
- World Cup 2014 football prank - 1,6 mln wyświetleń
- Przemówienie na przystanku: Czy musiało do tego dojść? - 1,2 mln wyświetleń
Ravgor w pewnym momencie przestał nagrywać humorystyczne filmy, a skupił się na poważnych sprawach. Poinformował fanów, że zmaga się z depresją. Sam też wykorzystując swoje zasięgi zachęcał do korzystania z pomocy, uświadamiał internautów o zagrożeniu, a jeden z jego postów brzmi: 1,5 mln ludzi w Polsce ma depresję a zaburzenia psychiczne 8 MILIONÓW. Zastanawiam się jak zmniejszyłaby się ta liczba, gdybyśmy mieli w szkołach podstawowych i średnich chociaż podstawy radzenia sobie z emocjami.
Rafał Górecki mimo leczenia, terapii, a także wsparcia rodziny, nie mógł poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością. Zmarł 18 lipca 2023.
Wiadomość o śmierci Ravgora zszokowała internautów, w tym jego kolegów z YouTube'owej branży. Głos zabrał między innymi Sylwester Wardęga i Maciej Dąbrowski.
Jeżeli jesteś w złym stanie i czujesz, że twoja sytuacja staje się nie do zniesienia, lub chcesz odebrać sobie życie, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112. Jeśli zdarzało ci się myśleć o zrobieniu sobie krzywdy albo jeśli podejrzewasz, że ktoś z twojego otoczenia potrzebuje wsparcia, zawsze możesz się zwrócić o pomoc. Porozmawiaj z kimś zaufanym bądź zadzwoń pod którąś z infolinii pomocy:
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę)
- Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17:00 do 19:00)
- Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
- Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
- Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)